STÁHNOUT VŠECHNO

Srub v Kersku - Dřevostavba roku 2014

Jedná se o dvoupodlažní srub postavený ze smrkové kulatiny o průměru 350 – 370 mm. Srub v současné době slouží jako rekreační objekt, avšak svými vlastnostmi splňuje i požadavky pro trvalé bydlení.

Srub na kopci

Unikátní srub z masivních kuláčů postavený na kopci blízko lesa nabízí dokonalé rodinné bydlení. Exteriér je obohacen o originální, ručně vyřezávané sochy ze dřeva, které slouží zároveň jako podpěrné sloupy. Velké prosklené plochy zajišťují dostatek světla v interiéru.

Srub s posezením

Masivní srub postavený ze smrkového dřeva má výrazný štít a velký přesah střechy, který slouží jako kryté sezení. U této stavby najdeme také mnoho doplňkových výrobků z masivu, např. schody, zábradlí, venkovní stoly a lavice či působivé květináče z masivního dřeva.

Srub z masivní kulatiny

Srubový rodinný dům z ručně opracované kulatiny postavený pod beskydskými kopci má úžasnou atmosféru. Obývací pokoj je otevřený až ke stropu, vzniká tu tedy překrásný prostor typický pro srubové stavby, který je obohacen o dvě dominanty – srubové schodiště do podkroví a krb. Srub slouží čtyřčlenné rodině a má dispozici 4+kk.

Moderní přízemní srub

Co nejvíce světla, prosklené plochy, výhledy do okolní krajiny i bezprostředního okolí, kombinace se zděnými konstrukcemi, pohodlný přízemní bezbariérový dům – takové zadání jsme dostali od mladé dvojice, která si chtěla postavit svůj dům pro rodinné bydlení. Naše firma realizovala zakázku od provedení architektonické studie, přes vypracování projektu pro stavební povolení až po samotnou realizaci tohoto nevšedního srubového domu.

Roubenka ve Švýcarsku

Překrásná roubenka postavená ve vysokých horách má originální půdorys ve tvaru kříže. Na každou stranu směřuje veliké okno s výhledem na krásná panoramata v okolí. Stavba má obytný betonový suterén, ve kterém se nachází bytová jednotka k pronájmu, a dvě roubená patra, která slouží početné rodině.

Srub s prodlouženou střechou

Rodinný dům ze srubové kulatiny s kamennu podezdívkou a prodlouženou střechou.

Kanadský srub na Vysočině

Rodinný dům postavený kanadskou srubovou technologií leží v přírodě obklopený zelení a jezírkem.

Srub v borovicovém lese

Impozantní srub postavený v borovicovém lese v sobě propojuje tradiční vzhled masivních staveb a moderní design. Citlivě volené barvy a materiály vytváří harmonii, díky které vzniklo dokonalé bydlení ve spojení s přírodou.

Srub u jezera

Prostorný srubový rodinný dům o zastavěné ploše 220 m2 slouží jako místo setkávání rozvětvené rodiny majitele. Zařezává se do prudkého svahu a z terasy nabízí krásný pohled na přehradní nádrž, která se nachází kousek pod tímto srubem. Srub je postavený ze smrkové kulatiny o průměru 35-40 cm. Má dvě nadzemní a jedno podzemní podlaží a celková užitná plocha domu je 530 m2.

Rodinný dům – Beskydy

Stavba v Beskydech v tradiční architektuře s moderním pojetím. Konstrukce stěn tvoří Novatop Solid tloušťky 84 mm, stropní a střešní trámy jsou z přiznaných pohledových KVH hranolů.

Srub Velké Meziříčí

Srubový rodinný dům s moderním designem má atypický „elkový“ půdorys a několik výrazných prvků, např. velké rohové okno, které poskytuje světlo a krásný výhled do zahrady.

Roubenka Karlov

Konstrukční systém: moderní roubenka z lepených hranolů Půdorys domu: 12 x 7,5 (12) m Dispozice: 5+kk Majitel této dřevostavby již v mládí žil s rodiči v moderní roubence a o stavbě vlastního domu příliš neuvažoval. Bydlel v Brně i Praze, cestoval hodně do ciziny. Když se nakonec rozhodl usadit, postavil si s manželkou roubenku přímo v Karlově pod Pradědem, v srdci Jeseníků.

Dům v lomu

Mít svůj vlastní malý kamenolom je jedním z mých nesplnitelných klukovských snů. Ale možná, že jsou mezi námi páni kluci, kterým se splnil, protože tento dům jsme postavili ve starém lomu v malé vesničce Březsko na Prostějovsku. Je to jednoduchý ale vysoce fukční domek sloužící jako chalupa. Nebýt zastřešeného stání pro auto, tak by to byl zcela určitě nejmenší dům, jaký jsme kdy stavěli. To ale nic neubírá na kráse místa, do kterého je dům citlivě zasazen. Na jaře tu voní kvetoucí keře, bzučí včely a z vrcholu lomu je úchvatný výhled do krajiny pod Vámi. Je to místo, kde se zastavil čas...

Odrůvky - tradiční poloroubenka z masivního lepeného dřeva

Celkový výraz tohoto domu (s parametry pro trvalé bydlení) vychází z tradičního tvarosloví lidových roubenek, zajímavostí je náročně skládané deskové obložení lomenice se slunečním motivem ve vrcholu štítu. Roubené části jsou zhotoveny z lepeného sušeného dřeva opracovaného na CNC dřevoobráběcí lince. Tato technologie se vyznačuje vysokou přesností provedení a oproti roubenkám zhotoveným z nevysušeného materiálu stavba "nesedá" a odpadá tak nutnost několikaměsíční technologické přestávky při realizaci.

Dům ve tvaru T

Dům ve tvaru T navržený v difuzně otevřeném stavebním systému DNK jsme stavěli na podzim 2019 v Havlíčkově Brodě pro mladé manžele. Levé křídlo zaujímá kuchyňský kout s jídelním stolem a prostorný obývací pokoj s posuvnými dveřmi na terasu, pravé křídlo je vyčleněno pro praktickou dvougaráž spojenou s domem vnitřní dveřmi, a střední trakt je využíván pro soukromí obyvatel domu a nezbytné technické a sociální zázemí. Dům je navržen jako bezbariérový a je vybaven větráním s rekuperací, podlahovým vytápěním, předokenním žaluziemi a inteligentním řízením. Časem přibyde i FVE na střeše.

Bungalov Vivus

Prosluněný typový bungalov Vivus – architektonická klasika moderního bydlení. V tomto domě se nachází prostorný obývací pokoj propojený s jídelnou a kuchyní, ložnice, velká koupelna a samostatné WC. Užitná plocha domu je 96 m2. V domě bydlí starší pár, dispozice se však dá přizpůsobit podle konkrétních požadavků zákazníka.

FLORIDA

Rodinný srubový podkrovní dům do tvaru „L“. Nejžádanejší srubová stavba na trhu. Jen v letošním roce se realizovala již v pěti půdorysných variantách dle požadavků našich klientů. 1. N.P. – zádveří, předsíň, obývací pokoj + kuchyň, koupelna – WC + vana + sprchový kout, terasa, schodiště. 2. N.P. – schodiště, ložnice I s prostorným balkonem, ložnice II, koupelna – WC + vana + sprchový kout.

VERITAS

Dům VERITAS představuje elegantní řešení čtyřpokojového domu se vstupem z čelní strany. Opravdové srdce domu je tvořeno velkorysým obývacím pokojem s kuchyní a místem pro stolování. Velké pokoje poskytují svým obyvatelům dostatek prostoru a zároveň potřebné soukromí. Nesporná výhoda domu VERITAS spočívá také v částečně zastřešené terase lákající k odpočinku a grilování s přáteli. Díky originální dispozici nejsou v domě téměř žádné chodby. Výstavba domu byla opravdu rychlá, začali jsme v lednu 2019 a na konci dubna se noví majitelé stěhovali do hotového, zařízeného domu.

Srub u vody

Malá srubová chatka postavená u rybníka je dokonalým místem pro víkendový relax. Verandu s výhledem na vodu zdobí masivní zábradlí, uvnitř srubu jsou klasická kamínka. Výrazným prvkem je zelená intenzivní střecha.

Bungalov Planum

Bez schodů a bez bariér. Takový je typový dům Planum. Na jednom patře se nachází vše, co potřebujete: kuchyně, obývací pokoj společně s jídelnou, ze které je přímý vstup na venkovní terasu. Dále prostorná ložnice, dětský pokoj a sociální zázemí. Zkrátka výhodné a pohodlné bydlení v moderním stylu.

Srub Radek - 4 + kk

Dispozičně je srub z kulatiny navržen tak, aby splňoval požadavek bydlení 4členné rodiny. Srubový dům Radek je svým tradičním vzhledem vhodný do téměř jakékoliv krajiny i se zástavbou. Již 15 let vyrábíme a stavíme sruby. Za námi je dnes více než 300 realizací a spokojených zákazníků.

RD Velký Ratmírov

Nízkoenergetická dřevostavba s difusně otevřenou konstrukcí dle individuálního přání majitele - pro rodinu s dětmi. Bungalov tvaru L v dispozici 4 + kk s terasou, zastavěná plocha 117 m2.

Baloncentrum Břestek

Srubový objekt slouží jako penzion s restaurací a také jako zázemí pro balónové létaní. Firma, která tento dům stavěla, vypracovala projektovou dokumentace i zajistila samotnou realizaci. Na stavbu bylo použito 182 metrů kubických vysoce kvalitní výběrové smrkové kulatiny, vytěžené v českých lesích v zimním období.

Dřevostavba v Litoměřicích

Dům v se nachází na severním okraji Litoměřic na úbočí Českého středohoří. Jedná se o bungalov s půdorysem blížícím se čtverci a sklonem střechy 22°. Dům s užitnou plochou 127 m2 je koncipován jako 3+kk s integrovanou garáží a prostornou dílnou. Součástí dispozice domu je i komora a šatna, dvě koupelny a předsíň s dostatečnými úložnými prostorami.

Ježek

Ježek je založen na možnosti propojení hlavního srdce domu (obývací prostor s kuchyní) a prostoru ložnic a pokojů. Nejedná se o omezení soukromí jednotlivých členů rodiny, ale o možnost, jak se zavřením dveří od pokoje definitivně neodříznout od společného života.

Bungalov 168

Rodinný dům v podobě Bungalovu 168 se nachází v obci Moravské Knínice. Jedná se o nízkoenergetický bungalov s dispozicí 5+KK, který je navržen pro pětičlennou rodinu. Tato dřevostavba má užitnou plochu 140 m2. Dům může být proveden i jako bezbariérový.

SONBERK

V atraktivním domě ve tvaru písmene L najdete vše, co budete potřebovat. Obývací pokoj s kuchyní je osvětlen slunečními paprsky ze třech stran a tak se světlo stává příjemným společníkem Vašeho domova. Dispozici dále doplňují dva pokoje, koupelna, oddělená toaleta a technická místnost. Dům je navržen v nízkoenergetickém standardu jako difuzně otevřená montovaná dřevostavba s podlahovým vytápěním, řízeným větráním s rekuperací tepla a krbovými kamny. Stavba proběhla v polovině roku 2019 po dlouhých 3 letech, kdy jsme čekali na změnu územního plánu.

srub Šumava

Třípodlažní srubový dům rozměrově určený pro početnější rodinu nebo jako penzion. Je postaven z ručně odkroněných smrkových klád o průměru 35cm (zimní těžba). Technologie realizace je následující - srub je nejprve ručně zhotoven v naší provozovně a po té převezen a jako stavebnice sestaven na připravenou základovou desku. Předností této technologie je zachování autentického přírodního charakteru stavby s jeho neopakovatelnou atmosférou.

Dřevostavba v Českém středohoří

Dům s krbem, který byl postaven v krásném prostředí na rozhraní Polabské nížiny a Českého středohoří. Jedná se o jednopodlažní dřevostavbu čistého obdélníkového tvaru se sedlovou střechou o sklonu 25° s možností využití podkroví pro uložení věcí na letní či zimní sezónu.

Roubenka na horách

Cedrová roubenka, postavená v Českém lese v nadmořské výšce téměř 1000 m.n.m je zasazená na okraj malé vesničky kousek od lesa. Exteriéru domu dominuje prostorná modřínová terasa obepínající dvě strany roubenky. Uvnitř je to pak hlavní obytný prostor s kachlovými kamny a pecí.

Bungalov podle Individuálního projektu - Dubí

Bungalov v Dubí u Teplic, realizovaný firmou Haas Fertigbau podle individuálního projektu, vyrostl za 9 měsíců od podpisu smlouvy. Zastavěná plocha 157 m2 ukrývá 3 pokoje, kuchyňský kout, velkou koupelnu, šatnu, samostatné WC, technickou místnost, garáž a krytou terasu. O ohřev teplé vody a topení se stará tepelné čerpadlo v kombinaci s podlahovým vytápěním.

PRVNÍ KLARET

Jednoduché, účelné a kvalitní bydlení. To je dřevostavba typového domu KLARET (4+kk) v difuzně otevřeném certifikovaném stavebním systému DNK, kterou loni postavili nedaleko Mladé Boleslavi. Nešetřili na tepelných izolacích ani na kvalitě použitých materiálů. Díky vysokému stupni prefabrikace byla stavba provedena během několika měsíců. Je to zkrátka dům, ze kterého máme radost.

LARGO 147

LARGO 147 je jednopodlažní rodinný dům se sedlovou střechou, která prakticky přesahuje přes terasu a vstupní prostor. Uvnitř domu je klidová zóna se třemi ložnicemi, koupelnou a šatnou, která je striktně oddělena od rušné denní zóny, tedy obývacího pokoje a kuchyně. Dům LARGO 147 získal titul TOP DŮM 2010.

Rodinný dům v Chrástově

Prostorný bungalov - život na jednom patře s minimem nákladů.

Kostelany

Představujeme zajímavou, moderně vyhlížející, minimalistickou dřevostavbu. Rodinný dům z lepených KVH hranolů tloušťky 140 mm, uvnitř doteplený minerální vatou 100 mm, je v kombinaci se skeletovou konstrukcí s kamenným obkladem řešený jako nízkoenergetický. Dřevem vonící dům byl šitý přímo na míru jeho majitelům. Dispozice domu je prostorná, vzdušná, plně přizpůsobená chodu mladé čtyřčlenné rodiny. Dřevo, jako velmi všestranný stavební materiál, nabízí takřka neomezené možnosti...

Roubený dům Černá Hora

Zastavěná plocha : 109 m2 Rozměry domu : dům 8 x 9 m Užitná plocha : 142 m2 Dispozice 4+kk Karel a Katka nejprve hledali dům na rekonstrukci, ale nakonec se rozhodli postavit si moderní roubenku v klidné obci nedaleko Blanska. Roubenku si doslova vysnili na výletě na Slovensku a Jizerských horách.

Srub Blansko

Masivní srub z ručně opracovaných kuláčů postavený poblíž Blanska slouží jako krásné rodinné bydlení. Má jednoduchý obdélníkový tvar, sedlovou střechu s dostatečných přesahem a výrazné rohové spoje typické pro srubové stavby.

SOLARIS

Dům SOLARIS byl postaven v létě 2018 v téměř nezměněné typové podobě v nevelké vesničce Kolešovice ležící mezi Chmelnicemi, kousek za historickým královským městem Rakovník. Majitel domu se po letech vrací na zahradu ukrytou za topolovými větrolamy, kde se proháněl jako kluk. Bude to návrat ke kořenům. Dům Solaris s dispozicí 4+kk představuje výhodné řešení moderního bydlení čtyřčlenné rodiny umocněné atraktivním půdorysem domu ve tvaru písmene L s částečně krytou terasou. Dům je realizován jako montovaná, difuzně otevřená dřevostavba v certifikovaném stavebním systému DNK.

Moderní roubenka

Tento roubený dům v sobě spojuje využití prostorů - soukromého, pracovního a prostoru pro hosty. Stavba byla realizována pro legendárního horolezce Zoltána Demjána, který jako první člověk v bývalém Československu zdolal nejvyšší horu světa Mount Everest. Moderní roubenka byla vyrobena na CNC dřevoobráběcím centru z dřevěných, lepených lamel (BSH). Alternativně lze provést roubené domy jako nízkoenergetické s vnější dvojstěnou s vloženou minerální izolací.

Zdravý dům

Zdraví máme jen jedno. Přírodní materiály, ekologicky šetrné komponenty, přirozené pracovní postupy a technologie. To vše proto, aby děti trpící alergiemi mohly dům užívat jako útočiště pro svůj plnohodnotný život. Anti-alergenní pevnost, bez lepidel, impregnací, těkavých látek.

Srub Stropešín

Srub z kulatiny s výhledem na Dalešickou přehradu poskytuje obyvatelům maximální komfort a pohodlí. Je citlivě zasazen do okolí a spojuje v sobě prvky moderního bydlení a spojení života v přírodě.

RD Žatčany

Další individuální dřevostavba VESPER HOMES u Brna byla opět o přizpůsobení stavby požadavkům klienta v kombinaci s možnostmi pozemku a poměrně dlouhé komunikaci se stavebním úřadem. Pozemek určený pro stavbu domu byl původně zahrada. Architekti z Laboru 13 se rozhodli neumístit stavbu mezi další objekty, ale poskytli investorům maximum z nabízeného pozemku a umístili dřevostavbu hlouběji do zahrady. Investor tak získal velmi lukrativní orientaci stavby vůči světovým stranám i možnost propojit stavbu se zahradou.

DLOUHÝ DŮM

Myslíte, že svůj dům stavíte na celý život? Vaše potřeby i velikost Vaší rodiny se v čase mění a můžete dojít do stavu, kdy už nepotřebujete velký dům, ale spíše menší domek s nízkou spotřebou energie a moderní technologií. Právě na takové investory jsme měli štěstí a mohli jim postavit jejich druhý vysněný dům - přímo v centru obce nedaleko Brna. Dům svým tvarem respektuje podlouhlý pozemek. Je postaven v certifikovaném stavebním systému DNK a díky panelové a 100% suché výstavbě byl obýván již za méně než 4 měsíce od chvíle, kdy jsme na základovou desku osadili první celostěnový panel.

DŮM VE STÍNADLECH

Kdo by neznal hochy z Rychlých šípů. Asi každý malý kluk dlouho do noci hltal stránky téměř posvátných knížek. V Kuřimi je celá čtvrť protkána ulicemi pojmenovaných po Foglarových hrdinech a na konci jedné takové ulice jsme loni postavili dřevostavbu pro výjimečné klienty, kteří stejně jako pan Foglar rozdávají radost celým generacím. Dům s obdélníkovým půdorysem (8,9 x 12,7 m) a dispozicí 4+kk je navržen ze stavebního systému DNK jako difuzně otevřená dřevostavba se sedlovou střechou a zastřešenou terasou. Velký důraz byl kladen na tepelně izolační vlastnosti domu a použité materiály.

JEŽEK

Obálka domu je navržená v pasivním standardu. Provozně je dům koncipován jako energeticky plusový. 65-85% energie potřebné k provozu si dům vyrobí sám. Ono “Less is more” nám v Ježkovi znázorňuje souvztažnost dnešní doby. Dům je navržen jako sociální síť. Umožňuje všem členům vnitřní sítě domu být v neustálém kontaktu, pokud chtějí. K tomuto účelu slouží propojení místností přes galerie, světlíky, okna a jiné otvory.

Dům Prokop

Ukrytý klenot na okraji malebné vesničky budete v místě jen těžko hledat. Působí totiž tak, jako by tam stál odjakživa. Dům nahradil původní stavení, které již morálně zestárlo a přestalo majitelům sloužit. Společnou prací se podařila ojedinělá věc. Vytvořit \"ten pocit\", který všichni dobře známe, když se vracíme na místo prožitých dětských prázdnin u babičky. Původní pouto se podařilo nejen zachovat. Co více. Podařilo se jej posílit. Mise architektůra - splněna. Děkujeme za příležitost.

Moderní pasivní dům na Kolínsku

Vhodným řešením umístění objektu na pozemku se podařilo navrhnout dům, který bezezbytku splňuje požadavky pasivního standartu, přestože pozemek nebyl ideální pro takovou stavbu. Dispozice 4+kk vyhovuje potřebám čtyřčlenné rodiny. Objekt je založen na plovoucí desce na pěnoskle. Nosná konstrukce - systém Steico. Skladba obvodové konstrukce i střechy je difúzně otevřená s větranou mezerou. Komfort i v letním období poskytuje dřevovláknitá tepelná izolace Steico Zell. Vytápění je řešeno elektrickým topení. Větrání s rekuperací a ohřev TV zajišťuje kompaktní jednotka. Užitná plocha domu je 125m2

RD Drahkov u Teplic

Nízkoenergetický dům s hodnotami pasivního domu. Certifikovaná difúzně uzavřená konstrukce stěn QUICK MEDIUM v lokalitě severních Čech zajišťuje majiteli bezproblémové užívání domu a minimální provozní náklady. Dispozice domu 5+kk zaručuje majiteli bezproblémové užívání domu. Dům je nadstandardně vybaven. Dům byl navržen individuálně podle parametrů lokality parcely. Projekt, dokumentaci a inženýring stavby zajišťoval zhotovitel pro objednatele na klíč. Dům je od člena ADMD splňující DNK - Dokument národní kvality.

Srub Ulrichsberg

Jedná se o dvoupodlažní srub postavený na rakouské straně Šumavy, nadohled od lyžařského areálu Hochficht. Zajímavostí je řešení terasy u zděného suterénu, kde jsou nosné trámy kotveny specilání technologií ke zděné části. Z tohoto důvodu je není na konci nutné podepírat sloupy.

Přízemní dům Nova 109

Klasika mezi dřevostavbami. Oblíbený rodinný dům Nova 109 s půdorysem ve tvaru písmene "L". Jedno křídlo domu je věnované společnému životu. V kuchyni si můžete zvolit malou spíž a při umístění krbových kamen do obývacího pokoje, vytvoříte nejen útulnou atmosféru domu, ale i příjemné teplo, kterým vytopíte celý bungalov. Z obývacího pokoje vyjdete rovnou na zastřešenou terasu s výhledem do zahrady. Ve druhém křídle domu jsou dvě ložnice s koupelnou. Je možné dům upravit na bezbariérový.

SIGMA

DOMOV NENÍ PROSTOR : DOMOV JE PROCES : DOMOV JE BYTOST V domě na Hané je tomu tak doslova. Domov, to je to vše kolem vás. Vše s čím máte kontakt, vztah, má pro vás hodnotu. Dřevěná fasáda, kámen, sklo, děti, kočka, jabloň, křeslo, muž, žena. Shrnuto, podtrženo domov co má duši. A kde je duše bude i bytost co jí patří.

Bžany - moderní roubenka s tradičním vzhledem

\"Moderní\" v názvu této stavby znamená, že je roubenka realizována současnou technologií z lepeného, vysušeného dřeva typu BSH a jako stavebnice vyrobená na CNC dřevoobráběcím stroji. Tato technologie se vyznačuje vysokou přesností provedení a oproti roubenkám zhotoveným z nevysušeného materiálu stavba \"nesedá\" a odpadá tak nutnost několikaměsíční technologické přestávky při realizaci stavby. Při použití roubené dvoustěny s vloženou izolací lze také dosáhnou nízkoenergetických parametrů.

Dřevostavba Spirit

Dřevostavba , která má duši. Je navržena podle individuálního architektonického návrhu. Stavba se vyznačuje vysoce vyspělým technickým řešením po stránce vytápění, stínění a výroby vlastní energie. Zároveň vytváří velice příjemný a zdravý prostor pro život. Krásná, kompaktní dřevostavba, ve které se budete cítit opravdu jako doma.

Bungalov v jižních Čechách

Manželé v nejlepších letech si splnili sen o vlastním bydlení. Na stáří se rozhodli pro velký životní krok, odešli z města na venkov a nechali si postavit nový dům. Jejich dřevěný bungalov je postavený na velkém pozemku v blízkosti lesa, nabízí dispozici 4+kk a jeho hrubá stavba byla postavena za pouhé 2 dny.

Klasický bungalov v moderním pojetí, Kolomuty, Mladá Boleslav

Bungalov se sedlovou střechou postavený z rámové KVH konstrukce 160x60mm. V konstrukci minerální vlna Isover domo. Okna v dekoru RAL 9006 a velké francouzské okno dostatečně prosvětlují obytný prostor domu. Jako stínící technika byly použity exteriérové žaluzie se zaomítanými krycími boxy. Obložení fasády cihlovými obklady je zajímvým zpestřením celé stavby. Dům má celkové měsíční náklady na el. energii cca 2.200 Kč. Byl dodán také nerez komín a v případě aktivního topení v krbových kamnech, mohou být náklady i výrazně nižší.

Dřevostavba na hřebenech Krušných hor

Jednoduchý, uživatelsky příjemný dům na hřebeni Krušných hor ve výšce 760 m n. m. S možností dálkového ovládání topení přes internet.

Rodinný dům v Praze

Moderní vzdušná architektura nízkoenergetické dřevostavby Wolf Haus.

Roubenka z Orlických hor

Tato roubenka stojí v srdci Orlických hor, kde mají roubené stavby svou tradici. Svahovitý pozemek navíc nabízí výhled na krásnou přírodu kolem. Roubenka byla vyrobená ze sušených hranolů na CNC obráběcím centru, díky čemuž šla stavba rychle od ruky. Detaily sedly s naprostou přesností, hrubá stavba byla postavená za tři dny. Pak už jen stačilo dodělat interiéry domu a dnes se již majitel s rodinou kochá výhledem.

Ranč se srubovou nástavbou

Ranč slouží pro chov indiánských koní, zahrnuje v sobě i bytovou jednotku. Kombinací stavebních materiálů dřeva, kamene, přírodních dlažeb a citlivým výběrem zařizovacích předmětů vzniklo dílo ve stylu tradičního amerického westernu.

Dřevostavba pro šestičlennou rodinu

Dřevostavba podle individuálního architektonického návrhu pro velkou šestičlennou rodinu nabízí dostatek prostoru pro každého jednotlivce i pro rodinu jako celek. Praktická zastřešená terasa poskytuje útočiště i v méně slunných dnech. Kombinace klasické a dřevěné fasády dodává domu příjemný i moderní vzhled.

Dřevostavba na dokončení

Rodinný dům severně od Prahy si nechala postavit mladá rodina tzv. na dokončení. Svépomocí pak dodělávali některé práce a řemesla. Bungalov má dispozici 4+kk, užitnou plochu 89 m2 a stal se prototypem funkčního bydlení za rozumnou cenu.

RD Nouzov

Kombinovaná dřevostavba pro mladou aktivní rodinu.

Rodinný dům – Tehov

“Chtěli jsme bydlet ve dřevě. Líbí se nám to pohledově i pocitově, je to pro nás mnohem přijatelnější volba než bílý štuk a omítka,“ říkají majitelé domu na Praze-východ.

RD Kříž

Rodinný dům pro mladou rodinu. Konstrukce domu splňuje všechny požadavky na moderní a úsporné bydlení. Obvodová stěna je tvořena izolovanými Steico nosníky výšky 300 mm a izolovanou instalační předstěnou 40 mm. Velkoplošné desky Fermacell byly použity nejen ve stěnách, ale také jako podlahové desky. Dům je také vybaven inteligentním řídícím systémem pro vytápění, osvětlení a žaluzie.

Nízkoenergetická dřevostavba v Mníšku pod Brdy

Montovaná nízkoenergetická dřevostavba, která vznikla jako individuální projekt kvalitního bydlení pro mladou rodinu.

Natura Space - bydlení v souladu s přírodou

Natura Space je přízemní bungalov se sedlovou střechou, který naplňuje představu o originálním a estetickém bydlení v souladu s přírodou. Díky otevřenému prostoru s galerií a plynulému přechodu interiéru velkými posuvnými okny na rozlehlou terasu, je celkový prostor jedinečný. I u tohoto domu je možné formou modulů rozšiřovat dispozici dle různých nároků na bydlení v průběhu klientova života. Dům je možné také doplnit o garáž se skladem či garážové stání. Tento dům Natura Space Natura Space 6x9 m s přídavným modulem S byl zrealizován pro aktivní manželský pár a jejich vnoučata.

Natura Space - zdravé bydlení

Natura Space je přízemní bungalov se sedlovou střechou, který naplňuje představu o originálním a estetickém zdravém bydlení. Díky otevřenému prostoru s galerií a velkým posuvným oknům s plynulým přechodem na rozlehlou terasu získává dům dodatečný prostor. I u tohoto domu je možné formou modulů rozšiřovat dispozici dle různých nároků na bydlení v průběhu klientova života. Dům je možné také doplnit o garáž se skladem či garážové stání. Tento dům Natura Space Natura Space 6x12 m v dispozici 3+kk a 72m2 byl zrealizován pro aktivní manželský pár a jejich dvě děti.

Chaty nad norským mořem

Tato víkendová dřevostavba vznikla podle projektu norských architektů Snorre Stinessena a Terjle Lindahla. Původní stavba stojí z poloviny nad norským mořem, může však stát i nad českým rybníkem či loukou. Samotná konstrukce je postavena z masivních dřevěných panelů Novatop, střešní krytina a zadní část dřevostavby je z nebarveného hliníku, fasáda je z modřínových masivních desek a vstupní část do této víkendové dřevostavby tvoří důmyslné pojezdové masivní dveře. Technické informace: Užitná plocha: 30 m2 Vytápění: elektrické přímotopy Cena: 1,5 milionu Kč

Rodinný dům modo

Nízkoenergetická dřevostavba bungalovu - prosklené plochy bez omezení.

LARGO Zlín

Bungalovy a dřevostavby LARGO Vám při nižší pořizovací ceně nabídnou více soukromí a pohodlí než srovnatelně velký byt. Obytná plocha v případě nejmenšího bungalovu přesahuje 70 m2, tedy nabízí více prostoru než panelový byt 3+1. Jednopodlažní dřevostavby LARGO mají však výhody i ve srovnání s tradičními zděnými domy. Při jejich stavbě používáme prefabrikované dřevo, které poskytuje při výrazně nižší tloušťce zdí mnohem lepší tepelné i akustické vlastnosti.

LARGO 85

LARGO 85 Economy splňuje veškeré požadavky pro stavbu domů v chráněné krajinné oblasti. Výhodou domu je prostorné přízemí a možnost využití půdního prostoru. Obdélníkový půdorys se sedlovou střechou je jedním z požadavků správy CHKO. Dům ve standardu dodáváme bez garáže.

RD Kamenný Přívoz

Tento dům byl navržen na míru mladé rodině, která si přála dům z přírodních materiálů, bude v kontaktu s krásným okolím, ale především bude vyhovovat jejich potřebám. Na zastavěné ploše 106 m2 vznikla stavba, která všechny tyto požadavky splnila.

Bungalov Modo

Bungalov 3+kk o celkové užitné ploše 120 m2, který je velice kompaktní a obzvláště vhodný pro pasivní nebo bezbariérový dům. Terasa slouží jako úžasné místo pro setkávání rodiny a přátel. Stavba je doplněna o fotovoltaické panely, čímž se stává částečně soběstačnou i z hlediska energií. Velké prosklené plochy poskytují dostatek proslunění, proto je život v tomto domě opravdovým požitkem.

Rodinný dům v Mníšku pod Brdy

Atraktivní bydlení v moderní nízkoenergetické dřevostavbě na úrovni.

Dům pod ořechem

Dům samozřejmě velice krásně navrhl pan architekt. Ale celkové dílo se nám tak, nějak zapsalo do DNA něčím jiným. To něco bylo mohutný ořech a jeho nedotknutelnost. Tenhle chlapík nám překážel, snad úplně ve všech činnostech. Nesčetněkrát proběhla ve vypjaté situaci poznámka ”startuj motorovku”. Někdy napětí řešila domluva, jindy zase jeřáb používající se ke stavbě mostů. Tak jako tak se časem stal ořech členem a součástí našeho týmu a života. Dnes jak vidíte se těší plnému zdraví a my z něj máme radost stejnou jako z realizovaného domu.

NOVA 77

Rodinný dům NOVA 77 vychází z dispozic oblíbené stojedničky. Má sice menší zastavěnou plochu, ale nabízí obytný prostor a pohodlí pro čtyř až pěti člennou rodinu. Garáž v přízemí lze rozšířit na dvougaráž či nahradit garážovým stáním. Energeticky efektivní NOVA 77 Vás příjemně překvapí svým vzhledem, vlastnostmi i vnitřními dispozicemi.

Pasivní dřevostavba pro pětičlennou rodinu

Jedná se o RD pro pětičlennou rodinu u Blanska. Stavba je konstrukčně řešená jako pasivní dřevostavba. Fasáda domu je tvořena dřevěným obkladem, pouze ze severní strany je silikonová omítka. Na dům je napojen přístřešek pro auto a skladová místnost obložená šedými Cetris deskami. Střecha domu je pultová stejně jako střecha přístřešku. Obě střechy jsou zakryty PVC fólií. Střecha bude řešena jako extenzivní zelená střecha. Z jižní strany domu je dřevěná terasa krytá přesahem střechy. Dům tvoří obývací pokoj s kuchyňským koutem, tři pokoje, dvě koupelny s WC, technická místnost a zádveří.

Rodinný dům v Praze

Večerní posezení na terase nadčasové nízkoenergetické dřevostavby Wolf Haus.

Dům na Slovácku

Projekt tohoto ryze individuálního domu (10,0 x 14,9 m) zcela respektuje potřeby klienta a jeho čtyřčlenné rodiny a zároveň zapadá do malebné kopcovité krajiny Slovácka. Při návrhu domu byl kladen zvláštní důraz na statickou i tepelně-technickou stránku návrhu, protože zimy v Provodově jsou dlouhé a tuhé. Jedná se o montovanou dřevostavbu z difuzně otevřených panelů. Provětrávaná fasáda s kamenným obkladem na části stavby a velké přesahy sedlové střechy přes štít ladí s tradiční výstavbou v podhorské oblasti.​

Dřevostavba pro tři ženy

Nedaleko Uherského Hradiště si pořídily nový domov netradičně tři ženy. Sympatický bungalov ze dřeva má jedonduchou dispozici 4+kk s užitnou plochou 92 m2.

RD Jiříkovice

Dřevostavba pro mladou rodinu byla přímo navržena i s pracovní dílnou. Výrazným prvkem tohoto domu je plechový límec na fasádě po obvodu celého domu a dominantou obývacího pokoje je velké rohové okno. Střešní okna byla v podkroví nahrazena okny ve zvýšené nadezdívce, která poskytují dostatečný světelný komfort a eliminují tak nedostatky střešních oken. Celá konstrukce domu včetně všech detailů, je navržena tak, aby byla prakticky bezúdržbová.

Zahradní domek s krytou terasou

Jedná se o srubový zahradní domek nebo lze zařídit jako zahradní saunu. Provedení je v Norské technologii v materiálu sibiřská borovice s plochou 4 x 4m + 2 x 2m (teráska). Stavba má ze dvou stran krytou terasu. V podkroví je prostor pro přespání až 6ti lidí. Naši klienti tuto stavbu využívají také jako loveckou nebo rybářskou chatku.

Bungalov Instinkt - Neveklov

Jeden z mnoha bungalovů Instinkt vyrostl v Neveklově na Benešovsku. Přesto, že se jedná o typový projekt rodinného domu s dispozicí 4 + KK a garáží, vylepšili jsme dům na přání majitelů předokenními roletami, komínem pro připojení krbových kamen nebo elektrokotlem se zásobníkem vody s tepelným čerpadlem. Fasádu domu zdobí obklad v imitaci kamene. Problémem nebyla ani atypická střecha, která sklonem musí odpovídat místnímu regulativu. Navíc jsme stihli dům dodat v rekordním čase – devět měsíců od podpisu smlouvy.

DIMENZE 96

Prostorný rodinný dům DIMENZE 96 Vás zaujme především svým prosvětleným interiérem. Celková podlahová plocha domu je neuvěřitelných 166 m2, nemusíte tedy řešit problém s nedostatkem místa.

RD Dolní Pěna

Dispozice dřevostavby – 5 + KK s terasou, krytým garážovým stáním, vchodem a zahradním skladem pro 4–5člennou rodinu. Zastavěná plocha RD – 213,4 m2 Užitná plocha RD – 126,1 m2 + 8,96 m2 (sklad) + 33,88 m2 gar. stání Dominantou domu je prostorný obývací pokoj s pohodlným přístupem na terasu díky posuvnému portálu. Ohřev vody je řešen solárními panely firmy JH SOLAR. Průčelí bungalovu tvoří garážové stání pro 2 auta a sklad, vše integrováno do střechy RD. Topení je řešeno elektrickými topnými kabely v kombinaci s kamny na pelety. Celkové náklady na spotřebu el. energie jsou do 25.000,-Kč/rok

Dům 122

Rodinný dům 122 Vám nabídne útulný prostor pro spokojený rodinný život. Zaujme Vás přiměřeně velký prostor obývacího pokoje spojeného s jídelnou s přístupem do kuchyně u které najdete i malou spíž. Ve zbylé části přízemí je zádveří ze kterého se dostanete do technické místnosti a na WC. V patře se nachází ložnice a pokoje, kde si každý člen rodiny nalezne své útočiště, soukromí a prostor ke svému odpočinku. Z chodby se pak dostanete do společné koupelny pro všechny členy rodiny. Zastavěná plocha - 75,77 m2 Obytná plocha - 121,85 m2 Hrubá stavba - 1 050 000 Kč s DPH Komplet stavba - 2 625 000 Kč s DPH

Bungalov 145

Nízkoenergetický bungalov 145 je navržen s maximálními úložnými prostory. Dispozičně je navržen jako 4+KK s velkým obývacím pokojem a krytou terasou, kde můžete trávit příjemné chvíle s rodinou i v období deště. Tento dům nabízí komfortní bydlení pro 4člennou rodinu a může být i bezbariérový.

rodinný dům v Muglinově

Přízemní rodinný dům je navržen pro bydlení mladé rodiny, který poskytuje příjemné zázemí pro práci i bydlení. Návrh vychází z principu tzv. \"Sokratova domu\", jehož obytné místnosti jsou rozměrnými okny otevřeny směrem na jih, zatímco v zadní části domu se nachází místnosti s technickým, skladovacím a hygienickým zázemím. Stavba je realizována jako nízkoenergetická stavba v konstrukčním systému \"Two by Four\".

Dřevostavba Macocha

Dřevostavba jako rodinný patrový dům se suterénem. Jedná se o nízkoenergetickou stavbu s rámovou konstrukcí, obloženou masivní srubovou palubkou. Přízemí se skládá ze vstupní verandy, zádveří, obytné haly, které dominuje masivní dřevěné schodiště s navazujícím kuchyňským a jídelním koutem, dále koupelnou se sprchovým koutem a toaletou. Součástí prvního patra je výstupní prostor schodiště s navazující chodbou do tří ložnic a s otevřeným půdním úložním prostorem. V suterénu stavby se nachází dvě technické místnosti.

Bungalov 145

Nízkoenergetická montovaná dřevostavba se zastřešenou terasou. Dům je navržen bez schodů a bariér. Dispozice domu je 4+KK, kdy na jednom patře najdete vše, co potřebujete. Tento dům nabízí komfortní bydlení pro 4člennou rodinu.

KANADA

Když děláte něco, co vás baví, může se stát po cestě cokoliv a vždy to vybalancujete. Slovy klasika \"odpružíte\". Tento projekt hezky “pískal” již od samého začátku. Byl to ukázkový příklad třech pevných bodů definující stabilitu. Role byly rozděleny a vzájemně uznány. Respekt k požadavkům investora, autorita architekta a naše odpovědnost za dílo. Respekt do České Kanady.

RD J. Hradec

Nízkoenergetická dřevostavba, obdélníkový půdorys, celková dispozice 4+1 s integrovanou garáží a dílnou. Podlahové topení využívá jako zdroj tepelné čerpadlo. V domě je instalovaná rekuperační jednotka systému Inventer. Rodinný domek je řízen počítačem - projekt inteligentního domu - systém měření a regulace - vytápění, větrání, předokenní rolety, zabezpečovací systém a další.

Chalupa Sedmikráska

Romantická příroda, tradiční vzhled, útulná světnice s topeništěm, možnost dálkového vytopení objektu prostřednictvím PC nebo mobilního telefonu před příjezdem, parametry velmi úsporného - nízkoenergetického domu dokonale zatepleného stříkanou polyuretanovou pěnou a díky tomu velmi nízké provozní náklady. Chalupu Sedmikrásku si můžete vyzkoušet. Při víkendovém nebo týdenním pobytu se sami přesvědčíte, jaké jsou energetické náklady za provoz této novostavby. Rezervaci můžete provést na webu WWW.CHALUPASEDMIKRASKA.CZ. Mít možnost přesvědčit se - to je skutečná nabídka. Žádný reklamní trik! Pokud by Vás Sedmikráska zaujala, máme přímo v této lokalitě několik stavebních pozemků na prodej a realizace Vaší vysněné chalupy může začít! Chalupa Sedmikráska byla publikována v časopisu Praktik č. 12/2015.

KUBIS 632

Moderní rodinný dům KUBIS 632 o dispozicích 5 + kk a garážovým stáním je perfektním bydlením pro celou rodinu! Dům vznikl v kooperaci s firmou SIEMENS. KUBIS 632 obsahuje inteligentní řízené vytápění a větrání této světové značky. Systém Vám značně ušetří náklady na energie spojené s provozem domu. Je možné řídit dům pomocí počítačů a chytrých telefonů.

Podkrovní rodinný dům se zimní zahradou

Nízkoenergetická montovaná dřevostavba se zimní zahradou. Konstrukce domu je provedena ze sendvičových panelů - difuzně uzavřená konstrukce. Dům byl navržen dle individuálního přání investora. Celková zastavěná plocha domu je 183 m2.

Rodinný dům Křoví

Stavba rodinného domu ve Křoví

Natura Simple - elegantní bungalov se sedlovou střechou

Natura Simple je velice elegantní přízemní dům se sedlovou střechou, který nabízí mnoho možných dispozic a jejich rozšiřování v průběhu Vašeho života. Dům Natura Simple poskytuje díky velkoformátovým oknům dostatek světla v obývacím prostoru. Provětrávaná kombinovaná fasáda z modřínových latí s akrylátovou fasádou dodává domu na eleganci. Dům je možné zvolit od dispozice 2+kk až do velikosti 8+kk či zkombinovat jako vícegenerační bydlení se samostatnými vchody. Tento dům Natura Simple 6x9 s přídavným modulem byl realizován pro společné víkendy i bydlení na Příbramsku.

NOVA 101

Díky promyšlené vnitřní dispozici a 145 m2 užitné plochy nabízí dům veškerý komfort. Obvyklé uspořádání místností v přízemí obohacuje pracovna a přistavěná garáž. Díky zastavěné ploše 85 m2 je rodinný dům NOVA 101 vhodný i na menší parcely. Podíváte-li se na půdorys přízemí, zjistíte, že slouží převážně jako společný prostor pro celou rodinu, podkroví potom poskytuje soukromí pro každého jejího člena. Okna obývacího pokoje jsou směřována do zahrady, nabízí se tedy vybudování terasy přístupné z domu. Střechu ozvláštňují dva vikýře, které zároveň zvětšují a prosvětlují podkrovní pokoje.

DRAGON 130 Evo

Hledáte energeticky úsporný rodinný dům s dispozicemi 5 + 1 s garáží? Potom je nový DRAGON 130 EVO pro Vás ten pravý! Vyvinuli jsme ho v souladu s požadavky dotačního programu Nová zelná úsporám, který běží od 1. 4. 2014. Díky promyšleným technologiím, kvalitním tepelně-izolačním materiálům a efektivnímu vytápění splňuje všechny normy programu a Vy tak na dům DRAGON 130 EVO získáte státní dotaci 400.000 Kč!

Roubenka u lesa

Za lesem hustým tak, že by se dal kácet, a dost možná ještě dál stojí roubenka... Rákosníčka v ní sice nenajdete, ale zato je skvělým příkladem toho, jak spojit tradiční roubenou dřevostavbu s moderními prvky. Dvoupatrový dům s podlahovou plochou 169 m2 a dispozicí 4+kk má konstrukci z masivních dřevěných trámů. Terasa s balkonovým zastřešením ve tvaru písmene L dodává domu šmrnc a zároveň je praktická při drobném dešti nebo horkých dnech. Nadstandardně zařízený interiér doplňuje vůně dřeva, a dělá tak z této dřevostavby opravdu domov postavený "od kořenů k bydlení".

NOVA 86

Prakticky řešené dispozice uvítá i vícečlenná rodina. NOVA 86 je typickým představitelem kategorie domů střední velikosti. Skvěle zapadne jak do nové, tak původní zástavby. Čtvercový půdorys dělá z domu NOVA 86 univerzální dům, který napasujete téměř na jakýkoliv pozemek. V obývacím pokoji v přízemí je francouzské okno vedoucí na terasu. Tak je docíleno jedinečného spojení interiéru se zahradou, které ocení nejen rodiny s dětmi. Dům můžete doplnit o nejrůznější funkční i designové architektonické prvky.

Cubus

Inteligentní dům pro moderní lidi. Máte rádi čisté linie a současnou architekturu? Pak je tento prefabrikovaný dům se svým typickým kubickým tvarem přesně pro vás. Tento dům je vhodný i pro provedení v pasivním standardu.

Schelter One - Hurdal / Ekovesnice Norsko

Energeticky plusové objekty. Energ. konceptem je samostatnost a nezávislost obyvatel vesnice. RD v konceptu pokryjí kompletně svoji potřebu na el. energii s přebytkem. Ten se následně zužitkuje redistribucí na farmářské a obslužné objekty. - zastavěná plocha 65m2, celková 130m2 - lehká rámová konstrukce + dřevěná fasáda + dřevěná střecha - dispozice - 4 + 1, přízemí – prostorný obývací pokoj s jídelnou a kuchyní + technická místnost + koupelna, patro – 3 pokoje - vytápění – podlahové el. topení, krbová kamna v centrální místnosti v přízemí - energie z fotovoltaických panelů

Nadčasová dřevostavba

Tento rodinný dům o podlahové ploše celých 227 m2 je jasným důkazem, že dnešní dřevostavba nemusí mít na první pohled se dřevem nic společného. Je tak ideální možností pro všechny, kteří chtějí využít energetických a stavebních výhod dřevostavby při zachování funkcionalistického vzhledu svého domova. Zvenku se tak tváří jako nadčasový dům využívající moderní stavební prvky a přitom celá konstrukce je tvořena dřevěnými panely navrch s dřevovláknitou deskou. Stejně jako u všech dřevostaveb NEMA je zde využit systém difúzní otevřenosti omítkového systému.

Typový dům Kreativ od Jakuba Loučky

Typový dům dle návrhu Ing. arch. Jakuba Loučky, jehož velikost i dispozice vycházejí z potřeb čtyřčlenné rodiny. Kompaktnost řešení je důsledkem rozumně nastaveného rozpočtu. Do tvaru domu se promítly vlivy současné dřevěné architektury, potřeba minimalizace tepelných ztrát a touha přirozeně začlenit terasu do obytné plochy pro každé období, provázat s její pomocí vnitřní prostor domu se zahradou. Velké otvory zasklené často bezrámově umožňují silný kontakt s okolím. Dům získal dotaci z NZU ve výši 435.000,-

Rodinný dům v Podkrkonoší

Jedná se o klasickou sloupkovou dřevostavbu difúzně otevřenou, s maximem přírodních materiálů , v obývacím prostoru je použito stěnové topení v jílových barevných omítkách. Energetické instalace také maximálně využívají OZE, TČ vzduch-vodadoplňují solární kolektory a celkovou bilanci vylepšují FVE. Dům splnil přísná kriteria pasivního standardu 15kWh/m2a a získal dotaci NZÚ 2013 Dům navrhoval ing.arch.M. Doubek a na jeho tvarosloví je to znát. Ctí venkovskou zástavbu a zároveň působí moderním dojmem, který nejvíce vyhovuje mladé rodině

Srubový dům na víkend

Srubový dům v jižních Čechách si nechal postavit manželský pár trvale žijící v Praze ve vilové čtvrti. Oba manželé jsou vášnivými golfisty a chtěli být nablízku svým oblíbeným hřištím, kterých je v okolí hned několik. Náš srub pro ně byla jasná volba - chtěli prvotřídní kvalitu a spolehlivý servis. Zastavěná plocha – 95m2 Užitná plocha – 150m2 Konstrukce – betonová základová deska, obvodové a vnitřní stěny roubená konstrukce z lepených hranolů šířka 180 x 170 mm Architektonický návrh domu: katalogový model KONTIO – model UVA

Moderní dům 163

Nízkoenergetický moderní dům 163 potěší každého příznivce moderní architektury s prvky funkcionalismu. Dům je navržen dispozičně jako 3+KK s prostorným obývacím pokojem a kuchyní, které dominuje prosklená stěna do zahrady. Ta zajišťuje proslunění celého prostoru. V patře jsou navrženy tři prostorné ložnice s bohatými úložnými prostory a sociálním zázemím.

Dům se zelenou střechou

Jedná se o moderně pojatý nízkoenergetický dům v srci Vysočiny. Nejvíce nás k této stavbě lákalo zadání investora, které nebylo všední. Například pozemek o rozloze 6000m2, či zadání, že má být dům rozdělen do dvou etap a má mít možnost přístavby dalších dětských pokojů. Dům jsme tedy navrhli a postavili tak, aby zapadl do svého krásného okolí, čemuž má napomáhat i zelená střecha, která je na domě aplikována. Nyní je postavena první etapa a těšíme se na pokračování v druhé etapě, která je výhledově plánována.

Natura Space - vzorový dům

Vzorový dům Natura Space 6x9m s dispozicí 2+kk+galerie. K domu je připojen rozšiřující modul 3x4m jako ložnice a také vstupní modul 1,5x3m i garážové stání se skladem. Dům je vybaven tepelným čerpadlem, podlahovým topením, rekuperací, žaluziemi a screenovými roletami. V domě je také instalován inteligentní systém řízení iCool. V roce 2017 byly do domu instalovány vestavné skříně z dílny Natura Space. V případě zájmu o prohlídku nás neváhejte kontaktovat http://www.natura-space.com/vzorovy-dum

Platan, přírodní dům

Přírodní dům pro pohodlné bydlení pětičlenné rodiny. Konstrukce domu je hrázděná s tepelně-izolační výplní, z pohledu fasád viditelná. Rákosová krytina dotváří mimořádný tvar domu. Nosným prvkem je dřevěná hrázděná konstrukce z hranolů spojovaná tradičním tesařským způsobem. V přízemí se nachází velká denní místnost s kuchyní, spíží, koupelnou a technickou místností. Velkou předností tohoto domu je krytá terasa navazující na denní místnost. V podkroví se nacházejí tři ložnice, koupelna a šatna. Dům je nízkoenergetický, tepelná ztráta objektu činí 7 kW. Vytápění tepelným čerpadlem a krbem.

Dřevostavba ve svahu

Dům je umístěn na svažitém pozemku, jednotlivá podlaží jsou uskočena o půl patra a díky tomu dům i přes velkou užitnou plochu krásně zapadá do okolní zástavby. Jedná se o panelovou dřevostavbu s difuzně uzavřenou konstrukcí, zateplenou minerální vatrou. Pro snadné provedení rozvodů elektro a vodoinstalace je na vnitřní straně obvodové stěny instalační předstěna. V domě je instalováno teplovodní vytápění zplyňující dřevokotel, solární panely, řízené větrání s rekuperací tepla a nádrž na dešťovou vodu s objemem patnáct tisíc litrů, na kterou jsou napojenou toalety, pračka a zalévání zahrady.

DIMENZE 90 Ostrava

Rodinný dům DIMENZE 90 vznikl ve spolupráci s firmou VELUX, která dodává střešní okna nové generace. Jedinečný projekt DIMENZE 90 jsme vytvořili pro mladé energické rodiny, které milují prosvětlené interiéry. Nevšedně je řešený interiér domu – vzdušná hala v přízemí a v podkroví potom impozantní galerie. Objevte i Vy kouzlo tohoto originálního rodinného domu!

Olšovky - B2

Typový dům B2 byl postaven před dvěma lety nedaleko Karlových Varů. Základní dispozice domu je 4+kk na 96 m2. Jde o montovanou dřevostavbu s rekuperací vzduchu, která zajišťuje stálé komfortní klima v domě.

Bungalov podle Individuálního projektu - Horní Bezděkov

Klienti ze středních Čech měli jasnou představu - nový dům musí být jednopodlažní, energeticky úsporný a bude to dřevostavba. V dispozičním řešení 4 + KK by měl být dostatečný prostor k setkávání a součástí domu garáž. Nesmí chybět ani velká terasa. Jejich přání se nám podařilo bezezbytku.

Domek v zahradě

Tento projekt vznikal na místě a v objemu staré zahradní chaty naproti nově postavenému rodinnému domu. Domek má svůj vlastní přístup ze zadní strany a může tak fungovat i samostatně. Vchází se z terasy skrze posuvné prosklené dveře do převýšeného společenského prostoru, který navazuje na kuchyň. Kolem krbu se vine schodiště do horního spacího otevřeného patra. Samostatně přístupná je i toaleta, kterou lze v létě využívat jako venkovní variantu pro rodinný dům. K toaletě je připojena malá technická místnost s možností uložení věcí. Celý dům je bezezbytku obložen modřínovými latěmi.

Typový dům Kompakt II od Lukáše Pejsara

Bungalov postavený z masivních dřevěných panelů NOVATOP, který splňuje požadavky na bydlení v moderním pasivním domě v kontaktu s přírodou. Dům můžete navštívit v rámci Dní pasivních domů 2016

Typový dům Kreativ od Lukáše Pejsara

Pasivní typový dům podle návrhu Ing. arch. Lukáše Pejsara byl původně inspirován kvádrem z otesaného kamene. Inspirace se projevila na jižní a severní fasádě, která je z cementových desek. Dřevěný obklad dům obaluje jako slupka, do které byl pomyslný kámen vetknutý. Dům je ve skutečnosti z masivních dřevěných panelů Novatop a je ideální pro čtyř až pětičlennou rodinu.

Chata na louce.

Chata na louce u lesa v nádherné krajině Českomoravské vrchoviny dle návrhu ing. Oldřicha Vojty je vhodná pro celoroční pobyt. I na malém půdorysném rozměru se podařilo vytvořit vzdušný a prosvětlený interiér. Krytý ochoz umožňuje být součástí krajiny a kochat se přírodou v jakémkoliv počasí. Projekty dřevodomů DED vycházejí z klasické sloupkové konstrukce Two by Four, která zaručuje vysokou flexibilitu. Vynikající tepelně technické vlastnosti dřevostaveb této konstrukce jsou notoricky známé.

Bungalov Instinkt 1-108 - Popůvky

Do dispozic domu Instinkt 1-108 moc majitelé nezasahovali, až na malé detaily jim plně vyhovovalo typové řešení 4+kk + garáž. Na přání je v obývacím pokoji instalován komín pro krbová kamna, větší je okno do ložnice a přibylo i okno do garáže. Terasa je prodloužená a skrytá pod přesahem střechy, dá se tak na ni pohodlně suchou nohou vstoupit jak z obývacího pokoje, tak i z obou ložnic.

Rodinný dům za Prahou

Vzdušný, prosvětlený a útulný rodinný dům si nechali postavit mladí manželé nedaleko Prahy. Patrová dřevostavba 5+kk nabízí užitnou plochu 153 m2 a na klíč byla postavena za 4 měsíce.

Rodinný dům Ořech

Tento dům vychází z typového domu Veltlín. Mottem této dřevostavby je co nejvíce za co nejméně. A my vám to Veltlínem dokážeme nabídnout. Výjimečně hezký dům za skvělou cenu. Dům, na kterém nechcete nic měnit, je nejlepší takový, jaký je. Čistý, stylový, moderní i klasický. Prostě líbivý a cenově velmi dostupný dům. Veltlín je český pasivní dům.

Srubový dům roku 2015

Nedaleko Prahy před nedávnem vyrostl elegantní srubový dům, který překoná vaše představy o bydlení ve srubu. Sruby = zdravé životní prostředí, příjemné vnitřní klima bez bakterií, prachu a plísní a navíc krásné moderní bydlení. Tento jedinečný dům zaujal i redakci a čtenáře časopisu Můj dům a získal ocenění Dům roku 2015. Pokud chcete zdravé a elegantní bydlení, sruby a srubové domy jsou ta správná volba.

Přízemní bungalov.

Bungalov 210m2 postaven sloupkovou konstrukcí,teplovodní vytápění,krb.

Polar Swan - Honkatalot

Dům pro mladou rodinu s krásným proskleným výhledem do krajiny a jižního slunce. Při jeho stavbě podle finského projektu byl použitý lepený hranol 225x178 mm.

RD Bělkovice-Laštany

Tento rodinný dům stojí v Bělkovicích-Laštanech, má dispozici 4+kk a garáž. Postavený byl kanadským systémem two-by-four.

REKREAČNÍ OBJEKT MNICHOVICE

Rodinný dům, kombinující zděný, ocelový a dřevěný systém výstavby. Vnější opláštění je kombinací zateplovacího systému s omítkou, modřínových profilů s mezerami a cetrisových desek.

Dům pro velkou rodinu

Jednopodlažní nízkoenergetická dřevostavba s minimalistickými prvky pro pětičlennou rodinu. Ostré úhly domu dále zjemňuje měkká linie záhonů, které spolu s velkými uzemňujícími kameny tvoří příjemný rámec stavby ve stylu filozofie feng-šuej. Ze všech dětských pokojů a obývací místnosti je přímý vstup na venkovní terasu s výhledem do Železných hor. Sám investor je zároveň hlavním autorem návrhu. Architektonický návrh: Petr Kotora Dořešení architektonické studie, DSP: ARCHCON atelier, s.r.o.

EUROPANEL domy - Vzorový dům LUPO XL

LUPO XL je dvoupodlažní dům v nízkoenergetickém standardu, který uspokojí nároky na bydlení 4 členné rodiny. Optimalizací zastavěného prostoru za použití konstrukcí EUROPANEL, filozofií výstavby Lightbuilding a moderních technologií vznikl koncept domu, pro který platí pojem „za málo peněz hodně muziky“.

Cedrový dům moderně

Nádherný cedrový dům vkusně zasazený do okolní krajiny.

RD České Budějovice

Nízkoenergetický dům s hodnotami pasivního domu. Certifikovaná difúzně uzavřená konstrukce stěn QUICK MEDIUM v lokalitě jižních Čech zajišťuje majiteli bezproblémové užívání domu a minimální provozní náklady. Dispozice domu 4+kk zaručuje majiteli bezproblémové užívání domu. Dům byl navržen individuálně podle parametrů lokality parcely a požadavků objednatele . Projekt, dokumentaci a inženýring stavby zajišťoval zhotovitel pro objednatele na klíč. Dům je od člena ADMD splňující DNK - Dokument národní kvality.

KUBIS 88

Svým architektonickým pojetím se tento dům vymyká tradičnímu ztvárnění, ale právě to mu umožňuje nejefektivněji využít zastavěnou plochu. U tohoto dvojpodlažního domu s pultovou střechou je forma zcela podřízena účelu. Je zde zúročena snaha o maximální funkčnost, čistotu jednoduchých linií a osobitý styl. Zvláštní pozornost je věnována účelnosti a potřebám dnešní moderní rodiny.

Rodinný dům Dolní Hraničná

Realizace rodinného domu Dolní Hraničná

Dům se zeleným srdcem

Dům tvoří tři hmoty uspořádané kolem srdce domu „ patia“ s částečně krytou terasou a vzrostlou zelení. Hlavní hmota je dvoupodlažní se sedlovou střechou. Dolní podlaží sleduje svažitost terénu, díky které je rozčleněno na dvě výškové úrovně. Rovnoběžně s komunikací je orientovaná jednopodlažní hmota s plochou střechou. Přesah střechy na vstupní straně kryje vstup do domu a do garáže a na straně patia vytváří velkorysý krytý venkovní prostor. Na východní straně patio uzavírá noční část s ložnicemi a hygienickým zázemím. Konstrukci domu tvoří masivní dřevěné panely (CLT). Autor projektu: ARCHCON atelier, s.r.o.

Dřevostavba pro šťastný život

Nízkoenergetická dřevostavba pro mladý pár vznikala v létě roku 2013 a během 2 měsíců byla připravena k nastěhování. Je charakateristická zajímavou kombinací bílé omítky a dřevěného obložení. Dům nabízí ideální dispozici 5+1 s půdním prostorem a obytnou plochu o ploše 176 m2. Stavba je řešena sendvičovými panely s difúzně otevřeným systémem.

RD Sadov - klasický s podkrovím

Tento podkrovní dům se nachází v Sadově u Karlových Varů. Jeho užitná plocha je 141 m2 s dispozicí 4kk + technická místnost (s WC a umyvadlem). Jde o montovanou nízkoenergetickou dřevostavbu dokončenou v roce 2009. K domu náleží garáž se zahradním skladem. Během doby užívání bylo dokončeno oplocení i zahrada, která je plně využívána tříčlennou rodinou.

RD Řevnice

Dřevostavba postavená systémem two-by-four v certifikované difuzně otevřené skladbě. Dům je specifický využitím přední strany domu na velkoplošné terasy, které nejen zvyšují využitelnou plochu, ale také zjednodušují pohyb v jednotlivých podlažích domu.

Roubenka z cedru na vesnici

Roubenka z kanadského červeného cedru je umístěna ve vesnické zástavbě. Je určena pro velkou rodinu. Ze silinice se tváří jako obyčejný vesnický dům, ale jeho prosklený štít mu dodává na zajímavosti.

KUBIS 631

KUBIS 631 je novinkou na trhu s dřevostavbami. Moderní rodinný dům o dispozicích 4 + kk s možností jednoduchého rozšíření na 5 + kk, nebo o plnohodnotnou garáž. Dům vznikl v kooperaci s firmou SIEMENS. KUBIS 631 obsahuje inteligentní řízené vytápění a větrání. Tento sofistikovaný systém Vám ušetří náklady na energie spojené s provozem domu. Jako jeden z nadstavbových programů, je možné řídit dům pomocí PC a chytrých telefonů.

LARGO 98

Typovou dřevostavbu LARGO 98 si postavili mladí manželé ve městě Žamberk. Ocenili možnost upravit si mírně dispozici a velikost a barvu oken. Na pozemku nebylo možné postavit patrový dům, ale to jim nijak nevadilo, protože bungalovy se jim vždy líbily a rozhodli by se pro něj i tak. V domě topí elektrickým kotlem a velmi si pochvalují nízké měsíční náklady.

RODINNÝ DŮM PRAHA II

Rodinný dům vzniklý rekonstrukcí původní dřevostavby, která nesplňovala funkční ani estetické požadavky majitelů. Došlo ke zvětšení obytné plochy, zlepšení tepelně technických vlastností objektu a výrazné změně v designu stavby.

RD Holoubkov

Nízkoenergetická dřevostavba z prefabrikovaných panelů. Předsazená dřevěná fasáda.

Dřevostavba Sadov

Krásný atypický rodinný dům - dřevostavba, užívaná již tři roky. Kompletní dokončení zahradních úprav dodává domu jedinečnou rodinnou atmosféru dokonalého vysoce komfortního bydlení.

KUBIS 74

Bydlení v domě KUBIS 74 je velmi úsporné a komfortní pro celou rodinu. Je totiž dostatečně prostorný, a přitom na parcele nezabere tolik místa. Součástí domu KUBIS 74 je již v základu otevřená garáž s pultovou střechou, která dotáhne design celého domu k dokonalosti. Dům má sedlovou střechu se sklonem 22 stupňů, a tak je vhodný do moderní i starší zástavby. V základní ceně domu KUBIS 74 máte také inteligentní systém řízení vytápění a větrání Synco Living od SIEMENS, který umožňuje automatizaci domácnosti. Teplotu každé místnosti v domě hlídají samostatné regulace, větrání je řízeno čidlem.

Peurankello Honkatalot

Horkský dům pro mladou rodinu postavený dle jejich podrobných přání. Lepený hranol 225x178mm bez přidané izolace. O veškerou izolaci se dostatečně postará pouze přírodní materiál. Ideální zdravý a pohodlný dům.

Dům se sloupy z douglasky

Dům se sloupy z Douglasky stojí na magickém místě u březového hájku, na který je z domu krásný výhled. Nízkoenergetický dům ve tvaru L je mírně zapuštěn v terénu a jeho vstup je zvýrazněn dveřmi veselé červené barvy. Sloupy nesoucí přesah střechy jsou mohutné a vytvářejí dojem stability. Na sloupy u terasy je použita Douglaska tisolistá, která měla dlouhá léta své kořeny zapuštěny na pozemku, a do výsledné podoby ji opracoval sám majitel. Obvodové konstrukce tvoří masivní dřevěné panely DEKPANEL. Horizontální pás oken je zvýrazněn změnou obkladu fasády. Mezi okny je cedrový šindel.

Moderní dům 138

Nízkoenergetická jednopodlažní dřevostavba v moderním stylu je určena pro tříčlennou rodinu. Dispozice domu je 3+KK s užitnou plochou 114 m2. Tento dům je určený pro milovníky vzdušných prostor a velkých teras.

REKREAČNÍ OBJEKT POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU

Novostavba rekreační chaty, nahrazující původní dřevěnou chatu, která již nesplňovala nároky majitelů. Nosný systém domu je vytvořen těžkým skeletem, který je následně vyplněn lehkou sloupkovou konstrukcí. Interiér obložen březovými překližkami, exteriér modřínovými palubkami bez povrchové úpravy.

Roubený dům v Ládví

Tato roubenka se nachází v Ládví. Konstrukčně se jedná o roubený dům z materiálu ruská borovice. Svým majitelům má sloužit jako celoroční útočiště a místo klidu.

Nízkoenergetický dům Trnávka

Jedná se o nízkoenergetický rodinný dům postavený v obci Těptín. Dominantou celého domu je zimní zahrada, která propojuje exteriér a interiér a přináší tak svým obyvatelům pocit blízkosti okolní přírody i uvnitř domu. Technologicky se jedná o sendvičovou stavbu s provětrávaným pláštěm. Tento systém zajišťuje uvnitř domu tepelný komfort a správnou cirkulaci a výměnu vzduchu.

Futura Freestyle Pulečný - Domesi Concept House

Futura Freestyle je dům pro ty, kteří ani u typového domu nerezignovali na komfort moderního bydlení. Nosná konstrukce domu je postavena CLT technologií. Dům má dispozici 3+kk s užitnou plochou 76,5m2, kterou lze díky II.NP rozšířit až na 108m2. Hlavní obytný prostor přízemí spojuje obývací pokoj s kuchyní a jídelnou. Pokračováním tohoto prostoru je terasa. V druhé části se nachází zázemí a pokoje. V patře je možné realizovat další místnost s druhou koupelnou nebo celý prostor ponechat jako open space, který může sloužit jako relaxační prostor či herna pro děti. Více na www.domesi.cz

Bungalow Trigo

Bungalow 5+1 s krytým stáním se nachází v Moravskoslezském kraji a svou velikostí je určen pro vícečlennou rodinu náročnější na vnitřní prostor, pohodlí a soukromí. Tato nízkoenergetická dřevostavba je postavena montovanou technologií z prefabrikovaných dílů, díky které je pod střechou během 1 týdne. Kompletně na klíč je tento dům možno postavit za 4 měsíce.

Chata na Vranovské přehradě

Difuzně otevřená konstrukce s fasádou z tepelně upraveného dřeva Thermowood ve Švýcarské zátoce na Vranovské přehradě.

Montovaný dům stavěný do již vzrostlé zahrady

Dřevostavba s užitnou plochou 137 m2 byla postavena na míru. Pro zákazníka bylo důležité zachování vzrostlého rododendronu, který byl před započetím stavby umístěn před tehdejší chatou ve vzrostlé zahradě. Také si přál, aby byl keř součástí polouzavřeného atria nového domu. Další významnou dominantou domu je atypické hliníkové posuvné okno, které má délku 7 metrů. Pro obyvatele domu se tak otevírá celistvý pohled do uzavřené vzrostlé zahrady z obýváku, jídelny i kuchyně.

PROKOP

Ukrytý klenot na okraji malebné vesničky budete v místě jen těžko hledat. Působí totiž tak, jako by tam stál odjakživa. Dům nahradil původní stavení, které již morálně zestárlo a přestalo majitelům sloužit. Společnou prací se podařila ojedinělá věc. Vytvořit \"ten pocit\", který všichni dobře známe, když se vracíme na místo prožitých dětských prázdnin u babičky. Původní pouto se podařilo nejen zachovat. Co více. Podařilo se jej posílit. Mise architektůra - splněna. Děkujeme za příležitost

Rodinný dům KAMI - 4+1 + dvojgaráž

Dům KAMI si vytvořili na míru jeho majitelé. Mladá čtyřčlenná rodina je v něm naprosto spokojená. Dům je řešen velice efektivně a dostatečně komfortně. Proto se prostě líbí. I když nabízíme úpravy domů podle přání, u tohoto domu ke změnám nedochází. Je prostě pro spoustu lidí dokonalý. Více o domě na našich stránkách http://www.rodinne-bydleni.cz/kami.

Pasivní dům v Černošicích

Přestavbu zahradního domku na pasivní dům navrhl Ing. arch. Lukáš Pejsar z ateliéru 3AE jako stavbu jednoduchého kubického tvaru s výrazným červeným lemováním kolem oken z konstručního systému Novatop. Technologickým srdcem domu je akumulační nádrž o objemu 500 l, které dodává energii krb v obytné místnosti. V létě tuto nádrž zásobuje energií fotovoltaická elektrárna o výkonu 2,99 kWp umístěná na střeše domu. Hlavním zdrojem centrálního vytápění je jednotka teplovzdušného vytápění s rekuperací tepla.

Pasivní dům v Rožmitále pod Tremšínem

Pasivní dům který si ze systému NOVATOP navrhl pro svoje potřeby Ing. arch. Lukáš Pejsar. Stavba si umístil na louce na samém okraji zastavěnosti obce. Návrh domu citlivě reaguje na okolní krajinu. Proto je přes hmotu domu \"přehozena travnatá deka\". Objekt je umístěn při severní hranici pozemku a otevřen směrem k jihu, do zahrady. Tato orientace zajišťuje domu patřičnou intimitu a umožňuje v zimních měsících využití nemalých tepelnýc zisků ze sluněčního záření i díky nim náklady na vytápění na tento dům činí cca. 4.813 ,- Kč/rok

Dobřejovice

Tento prostorný dům dýchající příjemnou atmosférou vás při vstupu ohromí. Interiér domu začíná prostorným zádveřím, ze které se vstupuje do útulné koupelny pro hosty a obývacího pokoje ze kterého se po schodišti dostaneme do podkroví. Obývací pokoj je spojen s jídelní částí a dá se z něj vejít i do pracovny či pokoje pro hosty. Kuchyň odděluje plná příčka, ale s volným průchodem bez dveří. Tento dům v Dobřejovicích u Prahy slouží jako vzorový dům a jeho návštěvu si můžete domluvit zde.

RD Hájek

Dům stojí v Hájku o Ostrova nad Ohří. Majitelé plně využili svažitý terén: zděný suterén (75 m2) slouží jako garáž a technická místnost s kotelnou, vrchní dřevostavba (159 m2) nabízí dispozici 4kk + velká technická místnost s prádelnou, 2 koupelny a šatna. Stavba byla postavena v roce 2014 pro dvě osoby.

přístavba pavilonu MŠ, realizovaná za prázdniny

Přístavba mateřské školy byla realizována jako nízkoenergetická ze stavebního sytému SIPs panelů, založená na zemních vrutech. Veškeré dřevěné konstrukce a obklady jsou z modřínu a jsou pohledově přiznány i v interieru. Stavba byla realizována během letních prázdnin!

Česká klasika z Orlických hor

Tradiční horská roubená chalupa obdélníkového půdorysu s jednoduchými dispozicemi pro rekreační i trvalé bydlení.

Srub v borovém háji

Dispozičně je srubový bungalov navržen tak, aby pohodlně splňoval bydlení 4členné rodiny. Srub je svými rozměry vhodný spíše na větší stavební parcely od 1.200 m2. Srubový dům je vhodný do malebné krajiny s nízkou zástavbou. Při výběru této stavby jsou dispoziční i rozměrové změny samozřejmě možné - ochotně Vám poradíme.

Dřevostavba u Rýmařova

Krásný patrový rodinný dům s dechberoucím výhledem stojí v podhůří Jeseníků v přírodním parku Sovinecko. Dřevostavbu o dispozici 5+kk obývá pětičlenná rodina, která si užívá klid na odlehlém místě s dobrou dostupností do nejbližšího města. Jedná se o typový dům navržený architektem v limitované edici.

Patrový rodinný dům Avanti 1-118 v Černém Dole

Patrový dům Avanti 1-118 patří mezi oblíbené rodinné domy v nabídce dřevostaveb Haas. Už ve standardu nabízí na zastavěné ploše 75 m2 dispozici 5+kk a užitnou plochu 118 m2. Dům v Černém dole je o něco větší, jeho zastavěná plocha je 83 m2 a užitná plocha 131,5 m2. Majitelé si navíc dispozici upravili a namísto tří pokojů a koupelny dali v horním patře přednost řešení se dvěma ložnicemi a samostatnou koupelnou pro každou z nich.

Dům v obci Rváčov - Dráčov

Tento rodinný dům byl postaven na míru mladé rodině. Dům se nachází v obci Rváčov- Dráčov v malebné přírodě s krásným výhledem na zříceninu hradu Trosky.

RD Předboj, individuální projekt

Dřevostavba stavěná systémem "two by four" s certifikovanou difuzně otevřenou skladbou dle individuálního projektu. Dům je vybaven rekuperační jednotkou a dosahuje standartu economy plus. Zajímavostí jsou velké okenní plochy a řešení interiéru, kde z jedné třetiny je prostor řešen otevřeným patrem.

Individuální výstavba

Výstavba dřevostavby, (4 bytové jednotky) přímo u sjezdovky v Jeseníkách.

DIMENZE 90 Praha

Rodinný dům DIMENZE 90 vznikl ve spolupráci s firmou VELUX, která dodává kvalitní střešní okna nové generace. Jedinečný projekt DIMENZE 90 jsme vytvořili pro mladé energické rodiny, které milují prosvětlené interiéry. Nevšedně je řešený interiér domu – vzdušná hala v přízemí a v podkroví potom impozantní galerie. Jižní straně domu DIMENZE 90 dominují velké prosklené plochy, které přinášejí do interiéru dostatek světla. Centrem přízemí je vzdušná hala, ze které máte okamžitý přístup na terasu a zahradu. Ve střeše jsou vsazeny vysoce kvalitní střešní okna značky VELUX.

NOVA 75

Zvenčí atraktivní a uvnitř nebývale prostorný dům NOVA 75 upřednostňuje vzdušné pojetí bytové plochy. Přitom Vám na parcele nezabere tolik místa. Univerzální čtvercový půdorys se hodí téměř na jakýkoliv pozemek a poskytuje dostatečnou dispoziční variabilitu. Čtvercový půdorys, velká okna, možnost připojit pergolu, garáž či garážové stání.

Roubenka Veronika 6+kk

Roubenka je postavena tradiční metodou roubení smrkových hranolů na rybinu a splňuje přísné technické parametry pro rodinné bydlení. Charakter stavby odpovídá požadavkům CHKO Orlické hory. Dispozičně je Veronika řešena i pro více náročné 4. - 8 . členné rodiny. Více info v našem katalogu www.srubovedomy.cz

Patrový rodinný dům Vita 5-288 - Kladno

Moderní dřevostavba s neuvěřitelnou užitnou plochou 288 m2 se nachází na okraji Kladna. Dispozici 6 + KK s garáží doplňuje velké množství úložných prostor, tři koupelny, samostatné WC a nezbytná technická místnost. Součástí rodinného domu je několik teras v přízemí i v patře.

Nízkoenergetická dřevostavba v originál kanadské technologii výstavby

Dům je postaven standardní kanadskou sendvičovou technologii výstavby. V ČR se většinou označuje pod názvem Two by Four systém, který je odvozen od rozměru původního konstrukčního hranolu. Tento systém je znám v Kanadě a USA již desítky let a je neustále zdokonalován. Průměr obvodové zdi pouhých 240mm a výsledkem nadstandardních tepelných hodnot.

DŘEVOSTAVBA TÁBOR

Roubená dřevostavba rodinného domu s obytným podkrovím u Tábora.Dům je celý zhotoven z masívních lepených trámů.V rozích jsou trámy spojovány tradičním srubovým (zámkovým) spojem.Dřevostavba má strop zhotoven z pohledových stropních trámů.Zastavěná plocha domu je 90 m2.Dispoziční uspořádání domu je 4 + kk.Více informací na www.ecostavby.cz

Jenišov

Dům je postaven v Jenišově u Karlových Varů, je užíván od roku 2011 jednou osobou. Tato montovaná dřevostavba má užitnou plochu 90 m2, dispozice 3kk + koupelna + technická místnost a kotelna. V blízkosti domu je samostatné zastřešené parkovací stání se zahradním skladem.

Delta 135

Moderní nízkoenergetická dřevostavba v malé obci na královéhradecku. Dům byl postaven systémem 2 x 4 (two by four). Jeho realizaci provázel \"bouřlivý\" vývoj od několika studií po konečný projekt, který pak byl během 5 měsíců zrealizován ke spokojenosti mladé rodiny.

Přízemní bungalov 450m2

Bungalov 450m2 postaven sloupkovou konstrukcí, část domu na betonové desce a část domu na zemních vrutech Krinner. Hodně prosklený obývák, zastřešená terasa, elektrické topení včetně teplovzdušného krbu s rozvodem vzduchu, rekuperace, tepelného čerpadla vzduch/vzduch.

RD Frahelž

Dispozice RD – 5 + KK s terasou vhodný pro 4–5člennou rodinu. zastavěná pl. RD – 96,50 m2 užitná pl. RD – 105,04 m2 Dům byl navržen architektonickou kanceláří. Fasáda je dřevěná, odvětraná ze sibiřského modřínu - neošetřeného. Přízemí je řešeno 2 pokoji, sociálním zařízením, šatnou a dále kuchyňským koutem spojeným s obývákem a výstupem na terasu. Patro tvoří horní galerie a 2 pokoje. Nad obývacím pokojem je volný prostor až do vrcholové vaznice. Vytápění je řešeno kombinací sálavých panelů, el. rohoží a krb. kamen. El. topení je dálkově ovládané přes mobilní aplikaci a systém řízeného větrání

Srub VERA

Jedná se o srub střední velikostní kategorie realizovaný firmou DREVODOM RAJEC. Tato dvoupodlažní stavba se čtyřmi obytnými místnostmi, prostornou galerií a velkou terasou svými rozměry uspokojí nároky pěti až šestičlenné rodiny.

ALJAŠKA

Rodinný srubový podkrovní dům s možností úprav dle požadavků klienta. Více na www.srub.cz . 1.NP - zádveří, WC, koupelna, schodiště, kuchyň + obývací pokoj, dětský pokoj I. 2.NP - ložnice, dětský pokoj II, WC + koupelna.

Horský penzion

Poloroubená stavba v duchu dávno minulých časů citlivě umístěná v horské obci. Pohledové dřevěné konstrukce v restauraci i na pokojích vytvářejí nezaměnitelnou atmosféru charakteristickou pro tradiční zástavbu v Orlických horách.

Vario Diffupasiv

Tento rodinný dům byl postaven v roce 2016 v Uničově. Konstrukce domu je provedena v pasivním systému Vario Diffupasiv, kde jako izolace obvodových stěn a střešního pláště slouží foukaná celulóza, a právě proto se v takovém domě majitelům bydlí příjemně, jak v zimním, tak v letním období. Majitelé jsou velmi spokojeni a v případě jakýchkoli dotazů ohledně domu Vám rádi odpoví.

Administrativní budova v Horoměřicích

Reprezentativní administrativní budova formou montované dřevostavby na bázi celostěnových panelů Wolf Haus.

RD Staříč

Hrubá stavba RD ve Staříči, postavená Kanadským systémem two-by-four.

RD Petrovice u Sušice

Dřevostavba rodinného domu s roubeným obkladem o velikosti 3+kk s otevřeným podkrovím. Dům postavený Two by Four systémem.

Rodinný dům u Mníšku pod Brdy

Dům na louce v blízkosti lesa je realizovaný dle návrhu architektů Jiřího Soukupa a Lukáše Pejsara. Objekt dřevostavby z Novatopu realizovaný firmou 3AE je umístěn při severozápadní hranici pozemku a otevřen směrem k jihozápadu do zahrady, čímž dům získává ve vnitřním prostoru patřičnou intimitu a reaguje na okolní krajinu. Orientace budovy umožňuje v zimních měsících využití nemalých tepelných zisků ze slunečního záření. V letních měsících jsou tyto zisky eliminovány venkovními žaluziemi. Zdařilost návrhu i realizace ocenili již i čtenáři časopisu Dřevo a stavby a dům úspěšně postoupil do finále v anketě Dřevěná stavba roku 2014.

Rodinný dům podle individuálního projektu - Bílé Karpaty

Rodinný dům pod Bílými Karpaty je postaven podle individuálního projektu. Čtyři pokoje a obytnou kuchyň vytápí především krb na dřevo, termický solární systém se střešními kolektory pomáhá s ohřevem vody. Nechybí ani elektrokotel, který slouží spíše jako záloha. Majitelé jej během roku spouští průměrně jen pětkrát.

Srub 12

Srubový rodinný dům velice útulný a prostorný. 1.NP - zádveří, WC, koupelna, schodiště, kuchyň + obývací pokoj, technická místnost, pracovna. 2.NP - čtyři ložnice, galerie, WC + koupelna, šatna.

Mateřská škola v Horoměřicích

Zajímavě architektonicky pojatá mateřská škola. Žádný problém pro WOLF SYSTEM.

Roubenka 18

Rodinný dům jako klasická roubená stavba. Je stavěn tradičním způsobem z trámů spojených rybinovým spojem v rozích a splňuje všechny předpoklady moderního bydlení. Více informací na www.mikmek.cz

Dřevostavba v moderních liniích

Rovné linie v různých úhlech. Tím je zvenku charakteristická moderní dřevostavba, které dominují velká okna a pultová střecha. Dům v nízkoenergetickém standardu má dispozici 4+kk na podlahové ploše 182m2 a je vyrobený z prefabrikovaných velkoplošných sendvičových panelů. Aby dřevostavba správně tepelně izolovala, ale i fungovala, byla zde použita kombinace foukané celulózy a dřevovláknité desky.

KUBIS 74 Jihlava

KUBIS 74 Vás překvapí svou prostorností a jednoduše řešenými dispozicemi. Nenajdete žádná hluchá místa a zbytečné výklenky. KUBIS 74 byl navržen s maximálním ohledem na praktičnost a běžný chod domácnosti. Čtvercový půdorys a zastavěná plocha necelých sto metrů čtverečních jsou ideální i na menší pozemky. Přesto se Vám bude v tomto typovém domě pohodlně bydlet, protože poskytuje přes 117 m2 obytné plochy. Také Vám nabízíme dvě varianty umístění garáže.

Srub ve vzduchu

Tento roubený bungalov je z hlediska technického řešení unikátní. Konstrukce je bez jediného podpěrného sloupu. Venkovní přesah střechy také nemá žádné podpěrné sloupy. Bungalov je postaven v modulové technologii za použití konstrukčního hranolu. Kompletní výstavbu domu na klíč jsme zvládli za 45 dní včetně vnitřního zařízení.

Rodinný dům v Nymburku

Rodinný dům je určen pro bydlení i náročnější rodiny. V přízemí dům nabízí spoustu prostoru pro společné chvíle strávené v rodinném kruhu. Druhé patro poskytuje každému členovi dostatečný prostor a soukromí na odpočinek. Dominantou jsou také velké prosklené plochy orientované na jih, díky kterým jsou obyvatelé stále v kontaktu se zahradou. Dům je postaven z difúzně otevřeného stěnového systému „Alfa Eko“.

Srub 22

Tato srubová stavba je skvělou kombinací moderního bydlení, zdravého životního stylu v přírodě a přírodních materiálů.

RD Halže

Dřevostavba rodinného domu o velikosti 4+kk a užitné ploše 98m2. Dům postavený Two by Four systémem pro 4 členou rodinu. Celý dům si můžete prohlédnout na: http://drevostavby.bodis.cz/cz/gallery/cat/61/rd-halze nebo https://www.facebook.com/media/set/?set=a.778188288966163.1073741852.298219593629704&type=3

Muskoka

Originál kanadský srub z bílé borovice byl postaven pro českou rodinku s pěti dětičkama v okolí Karlovych Varů. Patentovaná technologie kanadského výrobce umožní okamžité nastěhování do domu. Dům už ,, nesedá,, a proto neřešíte případné sedání oken, dveří a schodiště. Prostě bydlíte.

KUBIS 632

Patrový rodinný dům o dispozici 5+kk stojí na krásném místě v osadě Kersko, v oblasti známé také díky Bohumilu Hrabalovi. Typovou dřevostavbu si majitelé, mladí manželé, vyšperkovali podle svých představ. Dům si nechali obložit dřevem a dřevěná zvolili i okna a podlahy. K domu si přistavěli pergolu, kterou si v letních dnech velmi užívají. Dům byl postavený v rekordním čase asi za 15 dní.

Nízkoenergetický rodinný dům Kyselica

Nízkoenergetický dvojmodul postavený na Slovensku v Kyselici.

Kanadský srub Káraný

Srub byl postaven tento rok 2014. Doba realizace na klíč byla 4 měsíce a slouží jako víkendové a letní sídlo. Originál kanadský srub z bílé borovice. Patentovaná technologie kanadského výrobce umožní okamžité nastěhování do domu. Dům už \"nesedá\", a proto neřešíte případné sedání oken, dveří a schodiště. Prostě bydlíte.

RD Vigo

Tato nízkoenergetická dřevostavba se nachází v Těrlicku v Moravskoslezském kraji. Stavba probíhala montovanou technologií z prefabrikovaných částí včetně oken a dveří. Tímto způsobem je možné provádět výstavbu téměř po celý rok, protože stavba je pod střechou již za 1 týden. Vnitřní opláštění je z dřevovláknitých desek Fermacell.

Pasivní dům Horní počernice

Jednoduchý kompaktní dům, otevřený do zahrady, který bude přirozeně se svými majiteli i okolní zahradou stárnout a stane se nedílnou součástí původní zástavby. Jde o jednopodlažní dřevostavbu v pasivním standardu. V interiéru i exteriéru jsou použity světlé tóny a přírodní materiály, kterým vévodí modřínové dřevo. V kombinaci s bílou barvou a velkými prosklenými plochami máte investor pocit, že bydlí přímo v zahradě.

Rodinný dům KOVÁRY

Rodinný dům, který je postaven systémem two by four, je na přání investora střídmá stavba, kde dostává přednost prostor pro trávení času s rodinou, zvířaty, tóny hudby a paprsky zapadajícího slunce. Hlavní obytný prostor je umístěn v patře, kde volně přechází v terasu, která je spojena dřevěnou lávkou s horní úrovní zahrady. Horizontální okna jsou umístěna pod střechou směrem k lesu a poskytují tak panoramatický výhled do protilehlého svahu. V přízemí jsou situovány dvě ložnice, hygienické zázemí a sklad. Autor: Ing. arch. Pavel Horák, Prodesi|Domesi Spolupráce: Jakub Loučka

Rodinný dům v Horoměřicích

Nízkoenergetická dřevostavba nadstandardního domu ve všech směrech. Hodnota v průkazu energetické náročnosti budovy \"A\".

Vzorový dům JUBILEUM PLZEŇ

Jubileum je individuálně navržený rodinný dům, který je vybaven nejmodernějšími technologiemi, jako je tepelné čerpadlo, inteligentní elektroinstalace, větrání s rekuperací apod. Dům je realizovaný v difuzně otevřeném konstrukčním systému DifuTech s izolací IZO PASIV.

Bungalov ve středních Čechách

Dřevostavbu na Kutnohorsku ve středních Čechách si mladá rodina nechala postavit na klíč. Jedná se o individuální návrh vycházející z typového domu. Bungalov s dispozicí 5+kk obývá a užitnou plochou 129 m2 obývá tříčlenná rodina. Majitelé dbali na to, aby obývací část domu byla oddělena od klidové části, individuálním požadavkem byla také dvojgaráž s odděleným vstupem.

RODINNÝ DŮM VINOŘ

Novostavba rodinného domu ve staré zástavbě. Dům jednoduchého obdélníkového tvaru se strmou sedlovou střechu, navazující svým tvarem na původní zástavbu. Výrazným estetickým prvkem je oplechovaný vikýř směrem do zahrady. Fasáda domu je kombinací zateplovacího systému s omítkou a cembonitového obkladu.

Moderní rodinný dům finské značky HONKA®

Rodinný dům značky HONKA pro mladou rodinu pochází původně z katalogu výrobce, během přípravy studie však model dostal díky úpravám architekta Lukáše Přibyla zcela nový kabát a výsledkem je tento luxusní moderní dům. Pro dům jsou použity trámy HONKA ze strojově sušeného masivního dřeva polární borovice. Vše je přesně vyrobeno v továrně ve Finsku a poté smontováno přímo na stavbě. Finská společnost HONKARAKENNE Oyj vyrábí srubové domy od roku 1958 a postavila již více než 80 000 staveb po celém světě, mezi vážené majitele domů značky HONKA v ČR patří například Marek Eben, Tomáš Töpfer, František Ringo Čech nebo Milan Kňažko.

chata SORBUS

stavba je realizována ze SIPs panelů, jedná se o nízkoenergetický objekt k celoročnímu užívání

Doubravice Atyp

Atypický dům od společnosti RD Rýmařov.

Rodinný domek na Rudě

Dům je postavený na okraji rozlehlé zahrady za křivkou horizontu jedné vesničky na Vysočině. Jedná se o konstrukční dřevostavbu s difúzně otevřenou konstrukci. Majitel má slabost ke kameni ve všech podobách. Kameny rozličných velikostí a tvarů jsou tichými společníky zahrady se širokou paletou odstínů zeleně. Pod blankytem oblohy doplněným okolní zelení se nachází dům vyzařující rodinnou pohodu a klid. \"Narodili jsme se na Vysočině a křivky horizontů okolní krajiny nás neomrzeli, a asi nikdy neomrzí. Spíš naopak, byly nám inspirací, a proto se objevily v některých liniích našeho domu.\"

DŮM S LÍPOU

Jednoduchý dům. Vyrůstá ze zeleně. Přirozeně. V domě mladý pár, aktivní a veselý. Splnili si sen, žijí uvnitř i venku. Mají rádi svobodu a přírodu. Až přijdou děti, přistaví dva pokoje. Jednoduše, tiše a rychle, za provozu. Stavba potrvá 2 měsíce. DOMY SE STROMY - bydlete a žijte.

MIRABILE, typový dům 2kk+

Pasivní (či nízkoenergetický) dům o dispozici 2kk+ s velkým obývacím pokojem a prostorem pro kuchyňský kout, koupelnou, ložnicí a technickou místností o zastavěné ploše 63 m2 a užitné ploše 48,8 m2. Tento dům realizujeme jako klasickou dřevostavbu usazenou na betonových patkých, zemních vrutech či na základové desce. Dům je dodáván s šikmou (sedlovou či pultovou) střechou.

RD Kbely

RD Kbely

Dřevostavba u Brna s koupacím jezírkem

Manželé si postavili krásný bungalov u Brna s dispozicí 4+kk. Po zkušenostech s dřevostavbou i zděným domem se rozhodli znovu pro dřevostavbu. U domu mají velikou zahradou, na které si vybudovali i koupací zahradní jezírko. Dům je podsklepený a má moderní interiér plný světla.

LUXUSNÍ STYL DAEMON WHITE

Luxusní stavba, kterou naše firma CELET postavila nedaleko Prahy. Netradiční vzhled připomíná bydlení v přímořských oblastech jižních zemí. Bílá fasáda a francouzská okna umocňují eleganci tohoto skvostu.

Váš nový domov

Jedná se o dvoupodlažní dům se sedlovou střechou s mírným sklonem. Orientace delší strany domu je východ – západ. Dům je charakteristický výrazným lemováním oken s kontrastní barvou a zapuštěnými žaluziemi. V prvním nadzemním podlaží se nachází technické zázemí, koupelna s WC a pokoj pro hosty. Dále je zde umístěna kuchyně, jídelna a obývací pokoj. Tato otevřená dispozice plynule navazuje na exteriér, kde se nachází terasa. Na dům navazuje sklad na kola a zahradní nářadí. Do druhého nadzemního podlaží se dostáváme po dvouramenném schodišti. Všechny obytné místnosti jsou přístupné z haly.

Garáž Soběšovice

Garáž u srubového RD v Soběšovicích s dřevěnou fasádou. Postavené kanadským systémem two-by-four.

rodinný dům v Pusté Polomi

Individuální dřevostavba v Pusté Polomi u Opavy přizpůsobená požadavkům klienta, odpovídá nárokům 4 až 5 členné rodiny. Vnitřní uspořádání místností je rozděleno do dvou zón, které jsou mezi sebou odděleny komunikačními prostory a koupelnou s WC. Tím se oddělí intimita od společenského života v domě. V intimní časti domu se nachází ložnice s dětskými pokoji. V denní zóně obývací pokoj a kuchyň s jídelním koutem. Atypickým architektonický prvkem je zimní zahrada v 2NP. Stavba je realizována jako nízkoenergetická stavba v konstrukčním systému \"Two by Four\".

Vzorový dům Wolf Haus - Horoměřice

Téměř čtvercový dům, který na zastavěné ploše 80 m2 nabízí užitnou plochu 131 m2. Vzorový dům Wolf Haus v Horoměřicích o půdorysných rozměrech 9,7 x 8,3 m s úspornými vnitřními komunikacemi má maximální užitnou plochu vůči minimální zastavěné ploše. Nosné obvodové stěny jsou navrženy z dřevěných sendvičových panelů a jsou vyráběny jako energeticky úsporné panely s jedinečnými hodnotami součinitele prostupu tepla v nízkoenergetickém až pasivním standardu, které vyhovují ČSN 730540. Strop nad přízemím je tvořen stropními panely, na které se pokládá izolace a betonový potěr.

Dřevostavba Prostějovsko - moderní reprezentativní rodinné sídlo

Tato dřevostavba, kompletně z díla architekta , dle požadavků investorky. Náročné řešení stavby, kde je kombinace různých povrchů, jak na fasádě, tak na střechách, včetně nadkrokevních izolací a přiznaných střešních konstrukcí v interieru.

Startovací domek, který postavíme kdekoliv v ČR za stejnou cenu

Pro ty, kteří preferují bydlení ve vlastním domku, jsme vytvořili ve spolupráci s projektanty a architekty tzv. startovací domek s užitnou plochou cca 65 m2. Najdete zde obývací pokoj s kuchyní, ložnici, dětský pokoj, koupelnu, WC, technickou místnost, chodbu a zádveří. Domek je možné na přání klienta zvětšit či zmenšit. Cena 1,2 mil. Kč včetně základové desky a DPH.

Domeček Kostelec u Křížků

Menší dřevostavba sloupkovou konstrukcí včetně použitelného podkroví, rekuperace, teplovzdušné vytápění, el. topné kabely, teplovzdušný krb, 150 m2, nadstandardně zateplen.

Individuální rodinný dům z dílny architekta

Hlavním cílem majitelů tohoto domu bylo vyměnit ruch velkoměsta za klid malé vesničky a propojení domu s přírodou. K tomu jsme využili dvě pohledové strany domu, který tak má dvě terasy, každou na jinou světovou stranu. Atypickým prvkem na domě je tvar střechy (Její štít), jehož šikmý vzhled lze vidět jen z určitých pohledů na dům. Původně bylo v projektu uvažováno nad živou fasádou z rostlin a zároveň zelenou střechou, která byla nakonec nahrazena hliníkovým plechem. A to s ohledem na praktičnost a cenu.

Srubová chata - ideální řešení na víkend

Sruby k lesu prostě patří Ne jinak je tomu v případě tohoto srubu na víkend. Majitelé původní staré chaty dlouho obhlíželi různé dřevostavby a hledali vhodného dodavatele. Nakonec se rozhodli pro společnost KONTIO LOGHOUSES, jejíž sruby jsou vyráběny ve Finsku v zemi tisíci jezer. Celý dům je postaven z lepených trámů severské borovice o rozměru 180 x 195 mm, které plně postačují i pro dům, který je určen k celoročnímu bydlení.

Pyramida Rýmařov

Konstrukci dřevostavby tvoří klasická rámová sendvičová konstrukce, která byla prefabrikována ve výrobním závodě a díky tomu zabrala montáž díla na klíč pouhé 3 týdny. Základem pro plášť pyramidy jsou 4 nárožní krokve, které vynáší zbytek izolované konstrukce střechy. Výsledkem je dům ve tvaru pyramidy s vloženým kvádrem a užitnou plochou 64 m2. Přízemí obsahuje řešení 2+KK a druhé podlaží ložnici s meditačním prostorem ve špici pyramidy. Ve výsledku se tedy jedná o 3+KK .

Dvojdomek na Chodově

Dvojdomek pro bratry na Chodově

Malý rodinný dům finské značky HONKA®

Splnit si sen a na stáří si nechat postavit malebný srubový dům. Tak se rozhodli klienti v Tehově a z katalogu si vybrali model chaty, která se přizpůsobila jejich potřebám. Dům je z trámů ze strojově sušeného masivního dřeva polární borovice. Vše je přesně vyrobeno v továrně ve Finsku a poté smontováno přímo na stavbě. Finská společnost HONKARAKENNE Oyj vyrábí srubové domy od roku 1958 a postavila již více než 80 000 staveb po celém světě, mezi vážené majitele domů značky HONKA v ČR patří například Marek Eben, Tomáš Töpfer, František Ringo Čech nebo Milan Kňažko.

Rodinný dům LAAA

Nízkoenergetická dřevostavba pro čtyřčlennou rodinu - Alenu, Anežku, Adama a Libora. Technologická výbava domu splňuje nejen nejpřísnější kritéria vyspělé nízkoenergetické výstavby, ale hlavně sny a představy investora.

Pinie 2 s rákosovou střechou

Přírodní dům Pinie 2 pro čtyřčlenou rodinu s velkorysým propojením denní místností s nádherným prostorem farmy v Podkrkonoší. Dům je roubený , z lepeného smrkového hranolu.Donminantou je nádherná rákosová střecha. Veškeré dřevo je ošetřeno laky se včelím voskem. V přízemí je denní místnost s kuchyní a sociálním zařízením, v podkroví 3 ložnice. Je možné variantní zastřešení keramickou taškou . Vytápění je krbovou vložkou s akumulačním zásobníkem a podlahovým topením.

RD Mikulovice

Nízkoenergetická dřevostavba ve tvaru L s podlahovou plochou 157 m2. Autoři - Molo architekti, stavba stavěna svépomocí.

Dřevostavba - Olomouc

Architektonicky vytvořená dřevostavba vysoce nízkoenergetického domu, pro manželský pár na penzi, s možností přespání návštěv vnoučat. Součástí stavby je garáž s technickým zázemím. Vytápění podlahové, s dohřevem pomocí solárního systému. Samostané regulace každého okruhu topení. Posuvné žaluzie na jižní fasádě, také zabudované spoštěcí žaluzie s elektropohony.

Dům pro velkou rodinu za stejnou cenu kdekoliv v ČR

Pro ty, kteří potřebují k životu hodně prostoru, jsme vytvořili dřevodomek nabízející užitnou plochu více jak 230 m2. Nabízí 5 obytných místností, 2 koupelny, 2 WC a dvougaráž. Pokoj v přízemí lze využít také jako pracovnu, noční část domu je osazena do podkroví. Výstavbu domu lze rozdělit na dvě etapy - schodiště a podkroví v druhé fázi výstavby. Cena na klíč činí 4,58 mil. a zahrnuje základovou desku i DPH.

RD ELIŠKA

Dům je postaven jako montovaná dřevostavba ze sendvičových panelů z KVH profilů. Dispozice domu je 4+1. Obývací pokoj je spojen s kuchyní, díky čemuž vzniká velmi vzdušný prostor o celkové výměře 52 m2. Celková zastavěná plocha domu je 148 m2 včetně terasy, přičemž užitná plocha domu činní 122 m2. Nízká valbová střecha z příhradových vazníků nabízí i malý úložný prostor, který se v každém domě určitě hodí.

RD Hrušovany nad Jevišovkou

Nízkoenergetický dům s hodnotami pasivního domu. Certifikovaná difúzně otevřená konstrukce stěn QUICK VENTILATION v lokalitě jižní Moravy zajišťuje majiteli bezproblémové užívání domu a minimální provozní náklady. Dispozice domu 5+kk zaručuje majiteli bezproblémové užívání domu. Dům byl navržen individuálně podle parametrů lokality parcely. Projekt, dokumentaci a inženýring stavby zajišťoval zhotovitel pro objednatele na klíč. Dům je od člena ADMD splňující DNK - Dokument národní kvality.

Rodinný dům Jubilée - Hrušovany

Základem řešení, ze kterého nový rodinný dům v Hrušovanech vychází, je patrový dům Jubilée s dispozicí 5 + 1, terasou a garážovým stáním. Dům nabízí komfortní bydlení pro čtyřčlennou rodinu, a i z tohoto důvodu si jej noví majitelé vybrali. V přízemí je kromě prostorné kuchyně s obývacím pokojem i pokoj pro hosty, v patře pak tři pokoje pro rodiče a jejich děti.

Typový dům Kompakt od Jakuba Loučky

Dispozice této pasivní dřevostavby z masivních panelů NOVATOP byla řešená s důrazem na rozumné využití každého ze sta čtverečních metrů užitné plochy. Přízemí nabízí slušné zádveří, otevřený prostor pro veliký jídelní stůl, sedací část a kuchyni s ostrůvkem, oddělené pracovní místo i možnost pro přespání návštěv, to vše se symetrickými návaznostmi na prvky v interiéru i propojení s venkovní terasou. Patro je možné rozdělit několika způsoby pro čtyřčlennou rodinu. Dům můžete navštívit v rámci Dní pasivních domů 2016 .

Osmiúhelníkový altán pro celoroční využití

Tato stavba je opravdovou raritou, uvádíme 8 - úhelníkový typ, který byl vyroben i s okny. Altán je zhotoven v rusko-norské technologii. Pro propojení lafet altánu byla zvolena technologie norského zámku tzv. "Vlaštovčí ocas". Tato kombinace konstrukčních technologií byla použita v české republice zatím pouze pro tento případ.

Celoročně obyvatelná chata na Otavě

Půdorys je 6x9m s obytným podkrovím a balkónem na větrání peřin.Vnitřní schody navazují na předsíń a jdou nad wc v přízemí, dole je kuchyňský kout, op a jedna ložnice ,nahoře jsou ložnice dvě a lázeň. Konstrukce je z lepeného masivního dřeva BSH, záklop z obou stran je z palubek, tepelnou izolací je polyuretanová pěna.K nátěru byla použita lazůar v odstínu mahagon.

Dřevostavba WOOD SYSTEM E06

Energeticky úsporná přízemní dřevostavba s garáží. Jedná se o velmi komfortní dispoziční řešení s atypicky navrženým půdorysem stavby ve tvaru rozevřeného písmene L. Zastavěná plocha této dřevostavby je 221m2.

RD Praha

Dřevostavba v systému two by four na okraji Prahy. Klasická fasáda kombinovaná s cembonitovým obkladem.

Roubenka 16

Velký rodinný dům jako klasická roubená stavba. Je stavěn tradičním způsobem z trámů spojených rybinovým spojem v rozích a splňuje všechny předpoklady moderního bydlení. Více informací na www.mikmek.cz

Klasická Roubenka

Roubenka je postavena z trámů 18x22 na kalsickou rybinu

Hotel v Choťovicích

Výstavba hotelu na rodinné farmě, který získal ocenění TOP INVEST 2014.

Roubenka 10

Klasická roubená stavba, která může sloužit jak k rekreaci, tak k trvalému užívání. Je stavěna tradičním způsobem z trámů spojených rybinovým spojem v rozích a je zde kladen důraz na použití přírodních materiálů. Více informací na www.mikmek.cz

Chata poháněná sluncem.

Lovecká chata u lesa v nádherné krajině Drahanské vrchoviny dle návrhu ing. Oldřicha Vojty z kanceláře DED dřevodomy, je vhodná pro celoroční pobyt. Zvláštností chaty je, že není napojena el. síť. Zdrojem energií jsou fotovoltalické panely, PB láhve a krbová kamna. Vnitřní osvětlení je zajištěno LED zdroji. Technologie obvyklé u jachet vyhověly i v tomto případě. Konstrukce Two by Four, zaručuje vysokou flexibilitu. Vynikající tepelně technické vlastnosti dřevostaveb této konstrukce jsou celosvětově známé.

DŘEVOSTAVBA ČESKÉ BUDĚJOVICE

Roubená dřevostavba rodinného domu s obytným podkrovím u Českých Budějovic.Dům je celý zhotoven z masívních lepených trámů.V rozích jsou trámy spojovány tradičním srubovým (zámkovým) spojem.Dřevostavba má strop zhotoven z pohledových stropních trámů.Zastavěná plocha domu je 95 m2.Dispoziční uspořádání domu je 5 + 1.Více informací na www.ecostavby.cz

Víceúrovňový domek za stejnou cenu kdekoliv v ČR

Pro ty, kteří se nespokojí se standardním bungalovem či poschoďovým domem, jsme vytvořili víceúrovňový domek Matěj 8. Se svojí užitnou plochou více jak 150 m2 nabízí 4 obytné místnosti, koupelnu a WC. Možnost doprojektovat garáž či přístřešek na auto. Výstavbu domu lze rozdělit na dvě etapy - schodiště a podkroví v druhé fázi. Cena činí 3,2 mil. Kč včetně základové desky a DPH.

Kanadský srub v Těptíně - borovice

Jedná se o rodinný srubový dům se dvěma samostatnými bytovými jednotkami spojenými 2. NP do tvaru \"2 x T\" se dvěma mansardními přístavbami z masivu, což pak tvoří ucelenou část celé stavby o rozloze 350 m2. Na materiál byla použita borovice z oblasti ruské Tajgy a technologicky je zvolena \"Kanadská technologie\". Kanadský srub tvoří kulatiny o průměru 35-38 cm. Dům a obytná část nad garáží jsou řešeny jako samostatné bytové jednotky.

Chata nad údolím.

Chata publikovaná v časopise Chatař a chalupář v č.3/2013, nedaleko Nedvědice se vznáší nad údolím s výhledem na hrad. Celoročně obyvatelná chata s obývací místností, ložnicí, koupelnou s WC a kuchyní je návrhem ing. Oldřicha Vojty. Prostor je otevřen do krovu a osvětlen střešními okny. Kontakt s přírodou je dokonalý. Projekty dřevodomů DED vycházejí z klasické sloupkové konstrukce Two by Four, která zaručuje vysokou flexibilitu a mimořádné tepelně technické vlastnosti.

KV - Atyp

Atypicky řešený rodinný dům pro čtyřčlennou rodinu jsme postavili u Karlových Varů. Zdárně se nám podařilo vyřešit svažitost pozemku a co nejlépe ji využít vzhledem k užitným požadavkům klienta. Dům je částečně podsklepený. Garáž a opěrná stěna rozděluje pozemek na užitnou zatravněnou plochu před terasou a vjezd do garáže. Dispozice: 5+kk, užitná plocha: 193,83 m2

Pasivní dům založený na pěnovém skle

Panelová dřevostavba s difuzně otevřenou konstrukcí. Základová deska je realizována na pěnovém skle, díky kterému nedochází k průchodu chladu do konstrukce domu. Dům je vytápěn tepelným čerpadlem vzduch-vzduch, které lze používat i na chlazení domu v letních měsících, a které je napojeno na řízené větrání s rekuperací. Větrání domu, topení, bezpečnostní systém, osvětlení domu a pod. jsou řízeny počítačem, s jehož pomocí lze vše v domě ovládat a kontrolovat a to i vzdáleně přes internet. Dům je možné po předchozí dohodě navštívit.

Moderní dřevostavba Vela 115

Moderní bungalov Vela 115 se stal téměř přes noc jedním z nejžádanějších domů kolekce firmy ATRIUM. Jednoduchá dispozice nabízí příjemné bydlení rodině se dvěma dětmi. Je tvořen dvěma dětskými pokoji a ložnicí se šatnou. Domácí atmosféru vytvoří krbová kamna, která bez problémů vytopí celý dům. Obdivné pohledy si vyslouží volba dřevěného obkladu, který dodá stavbě dokonalý vzhled a eleganci.

Dřevostavba pasívního domu - Šumperk

Stavba pasívního RD z dílny architektky Ing. Arch. Jany Richtrové. Dům osazen dřevohliníkovými okny s trojskly. Na všech oknech jsou le. ovládané skryté venkovní žaluzie. Střešní plášť je tvořen komplet přiznaným krovem s voskovým nátěrem. Nadkrokevní izolace je ve 2 vrsvách min. izolace do kříže v dřevěné konstrukci KVH. Krytina je Eternit, veškeré klempířské prvky předvzvětralý TitanZinek tmavý. V interieru jsou mimo krovu přiznané veškeré dřevěné prvky stropů. Staticky byla konstrukce díky množství přiznaných prvků velice zajímavá. Venkovní plášť fasády - Sibiřský Modřín s olejovými nátěry.

+ Villa

Tento dům je postaven z lepených hranolů 88x178mm s použitím vnitřní izolace. Jeho zastavěná plocha činí 280m2. V originále je projekt domu s rovnou plochou střechou, protože však úřady trvaly na sedlové či valbové střeše, projekt se upravil, dle požadavků úřadů.

Dřevostavba - pohodlné rodinné sídlo

Velmi pohodlná stavba RD s dvojgaráží, velkou zastřešenou terasou. Dům disponujem prostorem na veškeré potřeby rodiny a jejich koníčky. Přesahy střech letnímu sluníčku částečně cloní a v zimě ho plně pouštějí do vnitřního prostoru. Typový RD CERTIKO - "Clasic C".

Markéta

Stavba se nachází v obci Markéta ( Dolní poustevna ). Dřevostavba zaujme svým velkým proskleným štítem, či dvěma balkóny. Dřevostavba je ze sušeného smrku a splňuje parametry nízkoenergetického domu. Markéta je využívána jak k soukromým účelům, tak i jako vzorový dům.

Dřevostavba Strakonice

Roubená dřevostavba rodinného domu s obytným podkrovím u Strakonic. Dům je celý zhotoven z masivních lepených trámů. V rozích jsou trámy spojovány tradičním srubovým (zámkovým) spojem. Dřevostavba má strop zhotoven z pohledových stropních trámů. Zastavěná plocha domu je 120 m2. Dispoziční uspořádání domu je 7 + 1.

Altán Natura

Seskupení 3 altánů z akátového dřeva zhotovených na Farmě Natura v Soběhrdech u Benešova. Konstrukce provedena z akátového ručně odkorněného dřeva natřeného lakem se včelím voske. Altány budou sloužit jako vyhlídky na okolní ohrady zvířat.

Srub v norské technologii v oblasti Mníšek pod Brdy

Dům vznikl a byl naprojektován dle požadavku klienta jako chata k celoročnímu užívání. Nachází se v obci Rymáně a je na zalesněném pozemku v chatové oblasti. S projektem se začalo v 10 měsíci roku 2009 a dům byl vyhotoven do 1 měsíce. Byl smontován v 10 dnech v měsíci lednu a připraven k impregnaci a dokončovacím pracem. Půdorysně bungalov má míry 97 m2. Technologicky je dům postaven v norské technologii z ruské borovice.

DŘEVOSTAVBA ČESKÁ LÍPA

Roubená dřevostavba rodinného domu s obytným podkrovím u České Lípy.Dům je celý zhotoven z masívních lepených trámů.V rozích jsou trámy spojovány tradičním srubovým (zámkovým) spojem.Dřevostavba má strop zhotoven z pohledových stropních trámů.Zastavěná plocha domu je 90 m2.Dispoziční uspořádání domu je 4 + 1.Více informací na www.ecostavby.cz

Lodice - roubená stavba inspirovaná láskou k lodím

Vzhled této stavby zásadně ovlivnila záliba majitele v jachtingu. Zadání pro architekty bylo aby stavba připomínala loď. Z technického hlediska se jedná o roubenou dřevostavbu provedenou v norské technologii z ruské borovice. Tato stavba byla oceněna v republikové i mezinárodní soutěži pro své netradiční provedení interiéru. Stavba se nachází v obci Těptín a je součástí projektu dřevostaveb v ulici Tulipánová realizované firmou MONIVET s.r.o.

ND MB1

Nízkoenergetický dům z masivních dřevěných panelů DEKPANEL s řízeným větráním. Tento dům se těší velké oblibě. S mírnými úpravami byl již postaven opakovaně.

Referenční dům v Babicích u Prahy

Tento dům je klasickým bungalovem ve stylu naší Coventiny. Fasáda z cihličkového obkladu dodává domu anglický vzhled. Valbová střecha a francouzská okna se dokonale hodí k tomuto typu domu. Navštivte náš referenční dům v Babicích u Prahy a seznamte se blíže s naší technologií - certifikovanou a patentovanou technologii DIFFUWALL 2010R společnosti INSOWOOL, tzn. difúzně otevřenou konstrukci. Provede Vás pan Patrik Strnad, tel: 602 601 599

Dřevostavba - RD Olomoucko

Pohodlná dřevostavba, 90m2 zastavěná plocha, spousta místa. Název typu RD "CERTIKO 90" + přidaná garáž.

RD Havířov-Životice

Kanadská dřevostavba postavená systémem two-by-four.

Zahradní altán - norská technologie

Tento zahradní altán je postaven v norské technologii z ruské borovice. Jedná se o vzdušný altán, ale je vhodný pro využití po celý rok. Poskytuje místo pro odpočinek nebo úkryt před prudkým sluncem či deštěm.

RD Jindřichův Hradec

Nízkoenergetický dům s hodnotami pasivního domu. Difúzně uzavřená konstrukce stěn v certifikovaném systému QUICK MEDIUM zaručuje majiteli bezproblémové užívání domu a minimální provozní náklady. Dispozice domu 4+kk zaručuje majitelce bezproblémové užívání domu. Dům byl navržen individuálně podle parametrů parcely v zastavěném území obce . Projekt,dokumentaci a inženýring stavby zajišťoval zhotovitel pro objednatele na klíč.

Nízkoenergetická dřevostavba Olomouc

Město Olomouc, má 2 bytové jednotky, je tvořena nosnou konstrukcí z KVH hranolů, opláštěná deskami Rigidur od firmy Rigips, jedná se o nízkoenergetickou stavbu.

Karolínka

Při rekonstrukci zděného objektu rekreační chaty jsme se rozhodli pro opláštění celého objektu srubových dřevěným obkladem. Podkroví domu je již tvořeno dřevěnou skeletovou konstrukcí.

Dřevostavba WOOD SYSTEM E21

Přízemní energeticky úsporný rodinný dům s obytným podkrovím a garáží. Zastavěná plocha této dřevostavby je 146 m2. Příjemně a zároveň velmi prakticky zvolené dispoziční řešení, komfortně působí především ložnice s vlastní koupelnou v 1.NP.

srub 20

Srubový rodinný dům 1.NP - zádveří, WC, koupelna, kuchyň + obývací pokoj, šatna, pracovna, spíž. 2.NP - čtyři ložnice, galerie, WC + koupelna, šatna.

Dům pod hradem, Most

Specifičnost pozemku zásadně ovlivnila umístění domu na pozemku, hmotové řešení i technologii dřevostavby. Půdorysná stopa domu koresponduje s průběhem stávající opěrné zdi. Dům je vložen na plošinu ve svahu tak, že jeho pultová střecha přízemní části kopíruje klesající sklon ulice nad pozemkem. Hmota se tak minimálně uplatňuje do ulice a nevytváří bariéru výhledům do údolí. Celá kompozice graduje do podlažní části, ta evokuje věž, prostor s nejlepším výhledem v domě, kde se nachází ložnice rodičů. Architektem stavby je Dušan Řezáč ze studia MODULORA, www.modulora.cz

Vesta

Pasivní dům – Vítejte v domě Vesta. Ne nadarmo jsme tento dům pojmenovali po bohyni „rodinného krbu“. Nadčasová stavba, která pro své dispoziční uspořádání bude ideální pro rodinu s dětmi. Stavba je prosvětlená - V celém komplexu byla zvolena francouzská okna, která perfektně padnou tomuto elegantnímu skvostu. Pasivní dům, který jsme postavili nedaleko hlavního města Prahy. Tento pasiv je prostorný a praktický. Jedná se o půdorysně složitější, avšak velmi vkusnou stavbu.

Stylová dřevostavba provedená severoamerickou technologií 2 x 4

Stylový rodinný dům pro rodinu s dvěma dětmi,který vznikl podle jejich požadavků.Použitý systém 2 x 4 (two by four) dává značné možnosti každému investorovi stojí v jednom východočeském městě v Podkrkonoší.

EFEL-Unkovice

Řadová certifikovaná difúzně otevřená dřevostavba stavěná za použití přírodních materiálů jako jsou například, dřevo,sláma,hlína a jiné.

Dům inspirovaný lesem

Hlavním motivem tohoto přízemního domu je elegantní oblouková střecha podepřená opracovanými dubovými kmeny. Střecha sjednocuje dvě ramena domu otevírající se směrem do zahrady. Všechny obytné místnosti jsou propojeny s terasou osluněnou po celý den, čímž jsou zajištěny dostatečné solární zisky. Dům je postavený z masivních dřevěných panelů a vůně dřeva tak prostupuje celý dům. Autor projektu: ARCHCON atelier, s.r.o. Ocenění: Dřevěná stavba roku 2012 kategorie Realizace moderní dřevostavby Dřevěná stavba roku 2015 \"vítěz vítězů\" kategorie Realizace moderní dřevostavby

Nástavba a revitalizace domu Start

Nástavbu podkroví na rodinný dům s jednou bytovou jednotkou provedla firma 3AE z Novatopu dle projektu Ing. arch. Lukáše Liperta. Nástavba navazuje na tvarově jednoduchý objem stávajícího RD kompaktní hmotou s pultovou střechou s lokálním zkosením. Zdařilý návrh i realizaci ocenila také odborná porota jako stavbu roku 2013 v anketě Dřevěná stavba roku 2013.

Přestavba domu ve Volyni

Dům navržený Ing. arch. Veronikou Kovářovou realizovaný firmou 3AE je věrnou přestavbou původního domu, který bylo nutno díky nevyhovujícímu stavu i vysokému radonovému riziku nutno zbourat. Původní kamenná stavba byla nahrazena dřevostavbou z Novatopu, která při pohledu z ulice respektuje původní vzhled domu. Díky modernímu konstrukčnímu systému bylo možné využít rozlehlé podkroví i dům otevřít a prosvětlit směrem ze zahrady.

CERTIKO 90

Pohodlná dřevostavba, 90m2 zastavěná plocha, spousta místa. Název typu RD \"CERTIKO 90\". Stavba poblíž Plumlovské přehrady. Zvládla i nápor při bydlení tří generací obyvatel... . Stavba je vybavena tepelným čerpadlem a rekuprací tepla z vnitřního vzduchu.

Řečice

Hrubá stavba bungalovu. Moderní domeček postavený z lepeného hranolu bude vytvářet domov pro čtyřčlennou rodinu.

Alfa 135 bungalov s obytným podkrovím

Investoři, kteří nedali na \"hodnocení\" na webu a přesvědčili se osobně u dalších spokojených klientů firmy.

Dřevostavba EASY 48 s terasou a pergolou

Dřevostavba EASY 48 s terasou a pergolou dokončená letos v létě. Kombinace bílé fasády, antracitové střechy a oken a obkladu ze sibiřského modřínu s transparentním olejovým nátěrem vypadá velmi dobře. Tuto zakázku jsme realizovali v obci Všenice na Rokycansku na klíč. Cena dřevostavby včetně základů, podlahového vytápění, fasádního soklu a terasy 1.218.000Kč s DPH. Cena přípojek, ČOV a nádrží 212.000Kč s DPH.

Rodinný dům G8 124++

Dvoupatrový nízkoenergetický rodinný dům s dispozičním řešením 8+kk je vhodný pro rodinu s velkými nároky na prostor. Společenská místnost, ve které je kuchyň spojená s jídelnou a obývacím pokojem, velká témeř 40m2, je otevřená až k podkroví, kam vede dřevěné masivní schodiště. V podkroví se nachází prostor 90m2 k dalšímu využití, například pro podnikání. Dům je prostorný a světlý, díky velkým francouzským oknům. Jeho moderní vzhled umocňuje obklopující dřevěná terasa. Dům disponuje inteligentním systémem, díky němuž je unikátní a bydlení v něm je o to příjemnější a jednodušší.

Bondone 123

Tento rodinný typový dům Bondone 123 patří mezi našimi zákazníky k nejoblíbenějším. Jde o montovanou nízkoenergetickou dřevostavbu s užitnou plochou 104 m2, dispozice 4+kk, s technickou místností, samostatnou šatnou a pochozí půdou. Tento dům byl postaven v roce 2014 v Klích u Mělníka a bydlí v něm tříčlenná rodina. Protože se do domečku přestěhovala z malého bytu v centru Prahy, bydlení si velice pochvalují a užívají plnými doušky.

Cedrový penzion

Cedrový penzion se nachází v malé obci Dobříkov. Nachází se v něm golfová klubovna, salónek a čtyři stylově vybavené apartmány v podkroví. V okolí je možnost širokého sportovního vyžití (golf, tenis, cyklo, turistika,...). Penzion je často vyhledáván i firmami pro jeho klidnou polohu a možnost pořádání porad, teambuildingů a podobně. V penzionu se také několikrát do roka konají svatby s kompletním servisem. Více informací: www.cedrovypenzion.cz.

Karlovice

Dřevostavba s obytným podkrovím, která slouží k rekreaci rodině se třemi dětmi. Nachází se poblíž obce Velké Karlovice.

Dřevostavba Easy 72

Dřevostavba EASY 72 propojuje oba naše základní typy staveb – modulové, kdy částečně tvoří tvar L se zákoutím a terasou, ale zároveň i klasický obdélníkový tvar staveb a působí kompaktněji než delší, užší moduly. Zajímavý design podporují pultové střechy modulů. Tato dřevostavba nelze převážet a staví se na pozemku investora. Doporučujeme pro 2-3 lidi. Úpravou dispozic je možné docílit i šatny, technické místnosti např. na úkor pokoje a zmenšení koupelny.

Rodinný dům v Českém krasu

Jednopodlažní objekt Ing. arch. Lukáš Pejsar z ateliéru 3AE situoval na úpatí svahu, aby zapadl do terénu a nikterak na sebe neupozorňoval. Část domu je \"zapíchnutá\" do svahu a část je vykonzolována nad terén, což umožňuje, nádherný výhled do okolní krajiny. Materiály jsou voleny tak, aby dům byl v harmonii s okolní přírodou. Je zde použita konstrukce NOVATOP a kombinace dalších dřevěných materiálu s různou povrchovou úpravou.

Dřevostavba - Olomouc, Reprezentativní sídlo i v řadové zástavbě.

Tato reprezentativní dřevostavba RD do tvaru \"L\", byla vytvořena architektem na přání investora. Architekt Ing. Architekt Vašek, dokázal do řadové zástavby vyřešit jak umístění stavby, tak oslunění interieru a velký dostatek prostoru pro početnou rodinu. Stavba je osazena nestandardně velikými okny, na všech jsou zabudované žaluzie na el. pohon, dnes už ovládané pomocí mobilu. Dvorní trakt obytné části je zateplen nadkrokevní iziolací a stropní masívní lepené trámy jsou v interieru přiznané. Topení podlahové, dohřívané solárním systémem, regulace každého topného okruhu je samozřejmost.

Dřevostavba WOOD SYSTEM E22

Dřevostavba je koncipována jako energeticky pasivní a splňuje vysoké nároky na německý certifikát PASSIVE HOUSE. Dispozičně je dům rozdělen na tři části, obytná část je konstrukčně oddělena od vstupního zádveří a garáže s dílnou. Rodinný dům využívá systému nuceného větrání s rekuperací a teplovzdušným vytápěním. Zastavěná plocha této dřevostavby je 155m2.

RD Děbolín

Nízkoenergetický dům s hodnotami pasivního domu. Difúzně uzavřená konstrukce stěn v certifikovaném systému QUICK MEDIUM ve spojení s topením tepelným čerpadlem a ohřevem TUV pomocí solárních kolektorů zaručuje majiteli bezproblémové užívání domu a minimální provozní náklady. Dispozice domu 5+kk zaručuje majiteli bezproblémové užívání domu. Dům byl navržen individuálně podle parametrů objednatele. Projekt,dokumentaci a inženýring stavby zajišťoval zhotovitel pro objednatele na klíč.

Rekreační objekt Ošelín

Původně německá obec Ošelín se nachází mezi Stříbrem a Tachovem. Hospodářská usedlost čp.19 představovala největší grunt, který zůstal po 2.světové válce již neobydlený. Starý statek před více jak 70ti lety usnul a zůstal opuštěný, zastavil se zde čas. Hlavní úkolem celého projektu bylo zviditelnit napětí mezi starou a novou architekturou. Kontrast formy je jasný a čitelný. Novostavba objektu s dvěma apartmány a finskou saunou uvnitř hospodářské usedlosti je první etapou výstavby, bude sloužit jako zázemí rodiny pro budoucí rekonstrukce stávajících objektů domu s chlévem a stodoly.

Dům

Dům, který bude v galerii 100 dřevostaveb.

Srubová přístavba

Tento dům byl velkou výzvou pro projektanty, kteří stáli před úkolem skloubit původní kamennou část domu s novou srubovou částí. Výsledek je velmi moderní dům s atypickou dispozicí a několikaúrovňovým řešením. Dům je z trámů HONKA ze strojově sušeného masivního dřeva polární borovice. Finská společnost HONKARAKENNE Oyj vyrábí srubové domy od roku 1958 a postavila již více než 80 000 staveb po celém světě. Mezi vážené majitele domů značky HONKA v ČR patří například Marek Eben, Tomáš Töpfer, František Ringo Čech nebo Milan Kňažko.

Moderní rodinný dům finské značky HONKA®

Srubový dům v moderním pojetí, který skvěle zapadá do nové zástavby. Mladí manželé se dvěma dětmi se rozhodli pro srubový dům, který pro ně byl navržen jako originál přímo na míru. Dům je z trámů ze strojově sušeného masivního dřeva polární borovice. Vše je přesně vyrobeno v továrně ve Finsku a poté smontováno přímo na stavbě. Finská společnost HONKARAKENNE Oyj vyrábí srubové domy od roku 1958 a postavila již více než 80 000 staveb po celém světě, mezi vážené majitele domů značky HONKA v ČR patří například Marek Eben, Tomáš Töpfer, František Ringo Čech nebo Milan Kňažko.

Roubenka v moderním stylu

Malý roubený dům postavený v jihočeské vesnici v moderním současném stylu. Díky celkovému charakteru stavby zapadá dům do okolní zástavby. Zajímavý odstín nátěru od firmy Belinka lasur – staré dřevo - dodává roubence nevšední vzhled. Jedná se o přízemní bungalov s dispozicí 3+kk se dvěma koupelnami, šatnou a technickou místností. Díky jeho dispozičnímu umístění a přízemnímu provedení krásně splývá se zahradou. Na obytnou část navazuje krytá terasa, která je otevřena jihozápadním směrem.

Jízdárna Dubová Hora 21 m x 42 m

Na připravené pasy a patky byla jízdárna smontována z lepených profilů firmou Schlosser za jeden měsíc včetně stěn a krovu,oken, světlíků, vrat a lambríny. Jako tepelná izolace je použita minerální vata, střecha je z velkoformátových tašek šedé barvy.

Menší dřevostavba Vela Profi 96

Velmi příjemný menší rodinný dům Vela Profi 96 klame svým vzhledem, přesto jsou uvnitř 3 ložnice a prostorný obývací pokoj s kuchyní. Z obývacího pokoje vyjdete přímo do zahrady, což jistě oceníte nejen v letních měsících. K navození příjemné atmosféry domova a vytopení celého domu během chvíle je praktické si pořídit krb. Bezbariérové provedení domu je samozřejmě možné. Dřevěný obklad na části fasády podpoří elegantnost tohoto moderního domu.

RD Krasová

Dřevostavba rodinného domu v obci Krasová nedaleko Blanska. Konstrukce stavby je tvořená masivními dřevěnými panely Novatop. Z velké části v interiéru je zachována pohledová kvalita panelů.

Selský dvůr

Komplex dvou roubených staveb na krásném pozemku v přírodě.

Luxusní sídlo finské značky HONKA® uprostřed lesa

Luxusní sídlo na pozemku obklopeném lesy a jeho dispozice vychází ze studie rodinného domu použitelného i pro komerční účely. Vlastník jej nyní nabízí k prodeji a budoucí majitel si jej bude moci přizpůsobit dle vlastních představ. Finská společnost HONKARAKENNE Oyj vyrábí srubové domy od roku 1958 a postavila již více než 80 000 staveb po celém světě, mezi vážené majitele domů značky HONKA v ČR patří například Marek Eben, Tomáš Töpfer, František Ringo Čech nebo Milan Kňažko.

RD Mníšek pod Brdy

Nízkoenergetický dům s hodnotami pasivního domu. Difúzně uzavřená konstrukce stěn ve spojení s řízeným větráním zaručuje majiteli bezproblémové užívání domu a minimální provozní náklady. Dispozice domu 5+1 vč.garáže zaručuje majiteli bezproblémové užívání domu. Dům byl navržen individuálně podle parametrů víceúrovňové parcely. Projekt,dokumentaci a inženýring stavby zajišťoval zhotovitel pro objednatele na klíč.

Srub Anchorage

Srub anchorage je hrubá stavba z masivních klád nad 50 cm v průměru. Jedná se o 80 m2 srub s podkrovím.

CHALEYOTT

Na začátku všeho je nápad - myšlenka. My ve #VESPERHOMES? proměníme váš, i ten nejsmělejší nápad ve skutečnost. Stejně jako v tomto projektu penzionu v Harrachově. Klient si přál co nejméně zatížit okolí pozemku a udržet charakter horské lokality. Rozhodl se proto logicky pro dřevostavbu. Vznikla promyšlená studie vzdušné a lehké, ale také energeticky úsporné stavby. Samotná montáž nám zabrala 5 dní. Dům má dvě patra, 18 místností, 265 m2 užitné plochy.

Krásný, elegantní bungalov s valbovou střechou

Krásný a praktický bungalov s prostornou garáží se hodí, jak do městských částí, satelitních měst, tak i do obecních lokalit. V zadní části domu je terasa, na kterou se vchází francouzskými okny. Dům je vhodný pro všechny generace, především možnost bezbariérového vstupu je velmi praktické a nadčasové řešení.

Luxusní vila finské značky HONKA®

Mladá rodina se rozhodla koupit srubový dům, splnit si tak sen o bydlení ve dřevě a navzdory českým trendům mu dát moderní a plné barvy. Dům je z trámů ze strojově sušeného masivního dřeva polární borovice. Vše je přesně vyrobeno v továrně ve Finsku a poté smontováno přímo na stavbě. Finská společnost HONKARAKENNE Oyj vyrábí srubové domy od roku 1958 a postavila již více než 80 000 staveb po celém světě, mezi vážené majitele domů značky HONKA v ČR patří například Marek Eben, Tomáš Töpfer, František Ringo Čech nebo Milan Kňažko.

Marika B

Dům s vysokou užitnou hodnotou, který obdivuje každý návštěvník. Je výjimečný svou jednoduchostí a přitom nápaditostí a variabilitou. Zobrazený dům je ve variantě 3+KK v přízemí a 2+KK v podkroví.

Dřevostavba se slaměnou izolací

Tato stavba je postavena v klidném místě na samotě u rybníka. Konstrukce je dřevěná na kamenné podezdívce, stěny jsou ze slaměných balíků a zevnitř omítnuty hliněnou omítkou. Tato kombinace přináší značné výhody oproti klasickým materiálům. Střecha je z modřínových šindelů.

Srub Smrček

Majestátní srub s příznačným názvem Smrček je postaven ze smrkové kulatiny o průměru 25–35 cm. Tento rodinný dům má tradiční obdélníkový tvar, sedlovou střechu a základy obložené kamenem. Podkroví je prosvětleno vikýřovými okny.

RD Bouzovsko

Tato dřevostavba vznikla jako požadavek pro bydlení manželských párů po odchodu dětí. Cca 100m2 zastavěná plocha, 2 ložnice, společný obytný prostor i technická místnost. Ne náhodou se tento RD jmenuje "Relax".

RD P-G 150 m2

Rodinný dům o zastavěné ploše 150 m2 do tvaru L. Vytápění domu pomocí tepelného čerpadla země-voda. Difuzně uzavřená konstrukce stavěná systémem TWO BY FOUR.

Albrechtice

Víkendová chata na břehu vltavy.

Zdravotnické zařízení Bruntál

Nízkoenergetická dřevostavba zdravotnického zařízení.

Dřevostavba WOOD SYSTEM E48

Nízkoenergetický přízemní rodinný dům s dvojgaráží a difúzně otevřenou konstrukcí stěny (systém DIFFUWALL). Příjemně působí především obývací pokoj, který je otevřen až do podstřešní části a vytváří tak velmi zajímavý, vzdušný prostor. Zastavěná plocha této dřevostavby je 238m2.

alfa 90

Bungalov pro mladou rodinu \"na startu\". Dům je připravený pro postupné rozrůstání.

Petr

Dřevem vonící chata postavená z lepeného hranolu. Chata vytváří pohodlné zázemí pro celoroční rekreaci. Přízemí je tvořeno velkou společenskou místností, malou kuchyňkou a ložnicí. Podkroví poskytuje dostatečné soukromí pro návštěvy.

Janko

Stavba rodinného domu tvoří zázemí pro čtyřčlennou rodinu. Jedná se o skeletovou konstrukci opláštěnou srubovým obkladem.

Vela 115

Moderní bungalov Vela 115 se stal téměř přes noc jedním z nejžádanějších domů kolekce firmy ATRIUM. Jednoduchá dispozice nabízí příjemné bydlení rodině se dvěma dětmi. Je tvořen dvěma dětskými pokoji a ložnicí se šatnou. Domácí atmosféru vytvoří krbová kamna, která bez problémů vytopí celý dům. Obdivné pohledy si vyslouží volba dřevěného obkladu, který dodá stavbě dokonalý vzhled a eleganci.

Rodinný dům NIKOL

Rodinný dům Nikol s dispozicí 4+kk a užitnou plochou 90m2 patří do kategorie domů Bungalov a je určena pro 3-4 člennou rodinu. Dům nabízí prosvětlený obývací pokoj s francouzským oknem, jídelní kout, prostornou kuchyň se spíží na potraviny, samostatné WC s technickou místností, koupelnou a třemi ložnicemi. Díky inteligentnímu rozložení dispozice na denní a klidovou část nabízí tento dům komfortní bydlení za AKČNÍ cenu.

RD Řevnice

RD Řevnice

Bungalov 88

Bungalov 88 je dům menší velikosti vhodný jako samostatně stojící. Svými vnitřními prostory uspokojí nároky na bydlení 3-4 členné mladé rodiny nebo seniory, kteří ve svém domě rádi přivítají celou rodinu. Projektové řešení umožňuje rychlou a finančně nenáročnou výstavbu. Jasné a poměrně jednoduché dispoziční řešení splní nároky investora na kvalitu bydlení.

Dřevostavba WOOD SYSTEM E04

Energeticky úsporný rodinný dům s difúzně uzavřenou konstrukcí stěny. Při prvním pohledu na tento rodinný dům Vás jistě zaujme jižní celoprosklená stěna. Požitek z celoprosklené stěny je navíc umocněn tím, že část obývacího pokoje je otevřena až do prostoru 2.NP, čímž se z obývacího pokoje stává opravdu neobyčejné místo.

Vojkůvka

Stavba roubeného domu z mokrého smrkového dřeva, rohový spoj rybina. Dřevěné okapy, dřevěné modřínové došky. Dům je využívaný převážně k rekreaci.

Kujavy

Dřevěný domeček jako z pohádky je postavený z lepeného hranolu. Přízemí domu je tvořeno velkým prostorem kuchyně a obývacího pokoje. Ložnice jsou umístěné do podkroví domu.

Dům obložený cedrem

Na tomto domě je použito obložení z červeného kanadského cedru. Přízemní dům klasického stylu tak získal novou image.

Laguna 121

Laguna 121 je moderní dřevostavba. Bungalov 5+kk má zajímavě řešený půdorys. Nabízí vstup do zahrady francouzským oknem z každého pokoje. Obývací pokoj je společná místnost s kuchyní a jídelním stolem. V bungalovu je pracovna či pokoj pro hosty a ložnice má svou vlastní samostatnou šatnu. Dům Laguna nabídne komfortní bydlení pro 4člennou rodinu a i tento dům může být bezbariérový.

Klasika za cenu stejnou kdekoliv v ČR

Nestárnoucí klasika v podobě dřevodomku Milena potěší většinu klientů. Jedná se o dvoupodlažní rodinný domek o velikosti 5 + 1, vybavený komínovým tělesem. Zastavěná plocha činí 76 m2, užitná cca. 110 m2. Domek nabízí 6 obytných místností, 2 koupelny a 2 WC. Možnost doprojektovat garáž či garážové stání. Cena na klíč činí 2,5 mil. včetně základové desky a DPH.

VEXTA 130 GARÁŽ

Nízkoenergetická dřevostavba v klasickém pojetí s podlahovou plochou 130 m2 doplněná o garáž.

RD Příbraz

Dispozice dřevostavby – 4 + KK V CHKO Třeboňsko s terasou a stáním, pro 4člennou rodinu. zastavěná plocha RD – 111,90 m2 užitná plocha RD – 92,33 m2 obytné plochy + 12 m2 venkovní terasy. Tato dřevostavba byla postavena v ochranném pásmu CHKO Třeboňsko – tomu bylo podmíněno i venkovní řešení, jako jsou dřevěná okna, sedlová střecha s pálenou taškou a bílá fasáda. Z obývacího pokoje se vstupuje na terasu, přímo spojenou se zahradou. Vytápění je řešeno elektrokotlem s teplovodním podlahovým rozvodem v kombinaci s krbovými kamny. Dřevostavba je postavena v difusně otevřené konstrukci.

jednopatrový dům se sedlovou střechou

Klasická jednopatrová dřevostavba se sedlovou střechou. Nízkoenergetická stavba s difusně otevřenou konstrukcí dle individuálního projektu. Dům je perfektní pro rodinu s dětmi i pro ty, kteří potřebují bezbariérový přístup.

Dům s promenádou

Moderní vzdušný dům, který jsme klientovi nejen postavili, ale i po mnoha konzultacích navrhli. Vzhledem k pěknému výhledu a dobré orientaci pozemku jsou všechny obytné místnosti orientovány k jihu a propojeny zastřešenou terasou. Je zde tedy kladen velký důraz na kontakt a soužití s přírodou v moderním pojetí.

Dřevostavba - Olomoucko

Svého času nejprodávanější dřevostavba, 65m2 zastavěná plocha, Název typu RD "Desset G". Typový RD + garáž, splňuje základní nároky na bydlení, ale není žádným nouzovým řešením.

Moderní dřevostavba s difuzně otevřenou konstrukcí

Moderní energeticky úsporná dřevostavba s difuzně otevřenou konstrukcí. Dispoziční i architektonická koncepce domu vychází z požadavků investora a svým řešením umožňuje pohodlné bydlení pro 5člennou rodinu. Obývací pokoj je spojen s kuchyňským koutem a tvoří prostornou a vzdušnou místnost o celkové ploše 45 m2. Vzdušnost celého prostoru navíc umocňuje propojení velkými balkonovými dveřmi s terasou, která je po celé délce domu. Zastavěná plocha domu je 117 m2 a zastavěná plocha dvougaráže se skladem je 65 m2.

Rodinný dům Ládví

Základním principem tohoto objektu je „dům v domě“. Vlastní vytápěná a obývaná část domu tvoří asi jen dvě třetiny celého objemu. Přes tuto dřevěnou kostku je přetažen jakýsi druhý plášť cihlové barvy, který umožnil vznik meziprostorů a krytých teras. Přesah střechy zabezpečuje zároveň žádoucí stínění, kdy pak, především na jižní prosklené fasádě, nebylo potřeba instalovat stínící techniku. Více informací na: www.prodesi.cz nebo www.domesi.cz

Dům pod smrkem

Jedná se o dvoupodlažní rodinný dům s garáží a zahradním skladem. Dům je navržen v pasivním standardu a je určen k trvalému bydlení čtyřčlenné rodiny. Objekt rodinného domu je založen plošně na základové desce a vrstvě hutněného pěnového skla. Konstrukce terasy, zahradního skladu a krytého parkovacího stání jsou založeny na betonových patkách, či pasech z prostého betonu. Svislé nosné konstrukce objektu rodinného domu i skladu jsou navrženy z masivních dřevěných třívrstvých šroubovaných panelů. Autor projektu: ARCHCON atelier, s.r.o.

Dům s překrásným výhledem na Šumavu

Velkoryse pojatá dřevostavba pro chvíle odpočinku s fantastickým výhledem na překrásnou Šumavu. Každý člen rodiny má v domě své soukromí, pro čas trávený pohromadě je určený centrální prostor s obývacím pokojem, kuchyní a jídelnou. Interiéru vládne dubové dřevo. Z technického pohledu je zajímavé využití technologie stěnových panelů z modřínu (DEKPANEL) s betonovým stropem spřaženým s CLT panelem – toto technické řešení zatím v ČR nemá obdoby. Hmotové řešení, projekt pro stav.povolení – Ing. Petr Kouřimský Prováděcí projekt, projekt interiéru: ARCHCON atelier, s.r.o.

Pasivní dřevostavba Dubňany

Pasivní dřevostavbu v Dubňanech provádíme včetně projektové dokumentace pro stavební povolení a pro dotaci Nová zelená úsporám. Stavba je založena na železobetonové desce uložené ve vrstvě pěnoskla. První a druhé podlaží dřevostavby bude tvořit systém two by four s difuzně otevřenou skladbou obvodových stěn. V domě je navrženo řízené větrání vzduchu s rekuperací. Hlavním zdrojem dodané energie jsou fotovoltaické panely umístěné na střeše domu a tepelné čerpadlo vzduch-voda. Klademe velký důraz na správné zpracování detailů, jak po stránce technické, tak i estetické.

Nízkoenergetická dřevostavba Skalica

Dům se nachází na Slovensku ve městě Skalica. V domě bydlí čtyřčlenná rodina. Stavba je provedena ze sendvičových panelů opláštěných sádrovláknitou deskou Rigidur z vnější strany a konstrukční deskou RigiStabil z interiérové strany.

Dům pod Lysou horou

V malebném, ale divokém podhůří Beskyd vznikla na základě individuálního návrhu nízkoenergetická dřevostavba. Přízemní dům ve tvaru L má prostornou dispozici 4+kk s malou dílnou a pochozí půdou fungující jako sklad sezonního vybavení. Stavba realizovaná na klíč, včetně řešení interiérů má nadstandartně zařízený interiér. Vytápění domu je zajištěno elektrickým podlahovým topením doplněným o krbová kamna. Výměnu vzduchu zajišťuje aktivní rekuperace s funkcí letního chlazení a ohřevu TUV.

Kyčerka - patrová dřevostavba

Tento dům byl postaven v Beskydech poblíž obce Velké Karlovice. Využívá jej čtyřčlenná rodina převážně k rekreaci, ale lze jej užívat i k trvalému bydlení. Dům je podslepený, základ je obložen kamenem.

Notářská kancelář Havlíčkův Brod

Dům je založen na základových pasech vyzděných z betonových tvárnic a na základové monolitické desce. Strop nad suterénem tvoří monolitická železobetonová deska. Celé druhé nadzemní podlaží je dřevostavba rámové konstrukce. Výplně otvorů jsou ze dřeva – okna z Euro profilů, fasáda u dřevostavby je složena z obkladových desek Cembonit. Dům má plochou střechu s izolační vrstvou z folie z měkčeného PVC.

Apartmánový dům Prášily

Šumavský apartmánový dům Prášily disponuje 10 novými nadstandardně vybavenými bytovými apartmány v příjemné lokalitě Prášily přímo Národním parku Šumava. Jde o dřevostavbu 2 apartmánových domů koncipovaných jako 2 podlažní objekty s obytným suterénem.

Dům s ozvěnami Karibiku

Jedná se o dvoupodlažní objekt rodinného domu s využitelným podkrovím, garáží a zahradním skladem. Dům je určen k trvalému bydlení pětičlenné rodiny.Srdcem domu je jídelna s kuchyní s opravdu bytelným stolem a lavicí. Dominantou prostoru je krb. Kuchyně, vizuálně propojená díky velkému rohovému oknu s lesem, navazuje na jídelnu, ale zároveň je od zbytku přízemí oddělená. Z níže položeného obývacího prostoru je pohled soustředěn na široký výhled do zahrady a k lesu. Vzdušné schodiště vede do druhého nadzemního patra prosvětleného i střešními okny.

Coventina nedaleko Pardubic

Vkusná stavba s valbovou střechou ve stylu naší Coventiny. Garáž je propojena valbovou střechou k domu a dvůr, který je z části zastřešen, bude nabádat k příjemnému posezení na vydlážděném prostranství. Tento dům je velmi oblíbený pro svůj příjemný vzhled. Dům potěší jak páry, tak i rodiny s dětmi, toužící po praktickém bydlení. Velká francouzská okna zajistí dostatek světla v obývacím prostoru, který je propojen s jídelnou a kuchyňským koutem. Tento dům má krásně vyřešenou i manželskou ložnici, která je spojena s šatnou a koupelnou s wc. Dva pokoje, propojené chodbičkou, mezi nimiž se nachází druhá koupelna s toaletou, budou ideální jako dětské pokoje.

Moderní dům Perseus 116

Moderní přízemní bungalov Perseus 116 má zcela netradiční architekturu. Tento dům osloví toho, kdo chce být výjimečný. Přízemní bungalov 4+1 Perseus má prostorný obývací pokoj společný s jídelním koutem. Celou stěnu společenské místnosti tvoří prosklená plocha francouzských oken. Na kryté terase, která vznikla protažením pultové střechy, se vám bude jistě příjemně odpočívat! Zajímavostí je také průchod ze zádveří přes spíž do kuchyně. Nákup nemusíte nosit přes celý dům, ale hned ho odložíte a uklidíte!

Míša

Dřevěný dům s příjemně pohodovou atmosférou. Jedná se o skeletovou konstrukci opláštěnou srubovým obkladem. Dům vytváří dostatečně prostorné bydlení pro čtyřčlennou rodinu.

DŘEVOSTAVBA LIPNO

Roubená dřevostavba rodinného domu s obytným podkrovím u Lipenské přehrady.Dům je celý zhotoven z masívních lepených trámů.V rozích jsou trámy spojovány tradičním srubovým (zámkovým) spojem.Dřevostavba má strop zhotoven z pohledových stropních trámů.Zastavěná plocha domu je 94 m2.Dispoziční uspořádání domu je 5 + 1 + dvojgaráž.Více informací na www.ecostavby.cz

Srubový dům - splněný sen rybáře

Sruby jsou výjimečné! Ke stavbě dřevostavby využíváme výhradně lepené trámy z finské severské borovice, které jsou v sušících komorách během 21 dnů vysušeny na 18% vlhkosti. Nejde tedy o šokové vysoušení dřeva, lignin zůstává nepoškozený, proto je dřevo stále pružné, ale nekroutí se. Dům pouze „sedá“ a to cca o 1 cm na metr výškový. Další jedinečností je systém tzv.dvojího těsnění, se kterým KONTIO přišlo v roce 2011 a díky kterému jsou výsledky blower door testu lepší o 13%. Podélné spojení trámů bylo vylepšeno umístěním dvou izolačních trubiček do předem vyfrézovaných žlábků.

Rodinný dům s variabilním uspořádáním

Typový dům s individuálními úpravami dispozic. Na první pohled menší jednopatrový domek 122 ALLSTAV se zastavěnou plochou 75 m2 překvapí svým dispozičním uspořádáním, možnostmi pro pohodlný rodinný život a především variantami. Chcete raději větší obývací pokoj nebo navíc ložnici či pracovnu v přízemí? Variabilita uspořádání je na vás. Dům 122 obsahuje v ceně domu i tepelné čerpadlo Panasonic All in One s teplovodním podlahovým vytápěním.

RD Tisá

Nízkoenergetický dům s hodnotami pasivního domu. Difúzně uzavřená konstrukce stěn v lokalitě Labských pískovců zajišťuje majiteli bezproblémové užívání domu a minimální provozní náklady. Vzhled domu odpovídá požadavkům CHKO Labské pískovce. Dispozice domu 4+1 zaručuje majiteli bezproblémové užívání domu. Dům byl navržen individuálně podle parametrů lokality parcely. Projekt, dokumentaci a inženýring stavby zajišťoval zhotovitel pro objednatele na klíč. Dům je přihlášen do akce ADMD Den otevřených dveří dřevostaveb 2014 27.9.2014.

TOP stavení systém difúzně otevřené konstrukce - dřevostavba Sychrov

tento rodinný dům je postaven v systému Diffuwall Economy Plus. Vnější opláštění je modřínovými severskými profily, uvnitř jsou hliněné omítky. Garáž má obloukový krov.

Vila Černošice

Černošice byly oblíbenou příměstskou destinací již od dob první republiky. Exklusivita přetrvala dodnes. Bývalá chatová kolonie v lokalitě Vráž se postupně transformuje v zástavbu rodinnými domy. Nevelký pozemek, rozsáhlý stavební program a přísná regulace v území znamenají návrh domu o dvou podlažích. V přízemí obytné prostory a herna dětí, v patře privátní část ložnic s vlastními koupelnami. Hmota domu se směrem do ulice uzavírá a má charakter "pevnosti", naopak do zahrady směrem na jihozápad se co nejvíce otevírá za sluníčkem a výhledem na televizní vysílač Cukrák.

Dřevostavba Černé na bílém

Stavbu nízkoenergetického domu "Černé na bílém" provádíme od návrhu po kompletní realizaci. Základem koncepce je jednoduché hmotové řešení dvou kvádrů zastřešených tradiční sedlovou střechou ozvláštněné vyložením druhého podlaží do prostoru. První podlaží je zděné ze ztraceného bednění a horní stavba včetně vyložení je řešena jako dřevostavba. Promyšlené umístění prosklených ploch jak ve fasádě, tak ve střeše má nejen velmi výrazný výtvarný účinek, ale současně zprostředkovává vizuální kontakt s okolní krajinou. Odkazem na okolní tradiční architekturu je materiálové řešení, které využívá modří

Dřevostavba - Prostějovsko

Velmi pohodlná dřevostavba, 100m2 zastavěná plocha, spousta místa. Velký rodinný dům, za přijatelnou cenu. Neomezuje v interieru žádné možnosti a variace řešení, splňuje požadavky na pokoje pro hosty, nebo pracovny. Název typu RD CERTIKO "Family 98".

RD Trojanovice

Nízkoenergetická dřevostavba postavená z masivních CLT panelů v systému Novatop. Opticky velmi příjemným dojmem působí kombinace opláštění stěn sádrovláknitou deskou v bílé barvě a přiznaných dřevěných panelů. Dřevěná povrchová kvalita panelů je zachována hned v několika místnostech. Rodinný dům se nachází na louce v Trojanovicích u Frenštátu pod Radhoštěm s výhledem na vrcholky Beskydských kopců.

Dřevostavba WOOD SYSTEM E24

Nízkoenergetický rodinný dům s difúzně otevřenou konstrukcí stěny (systém DIFFUWALL). Kompletní venkovní opláštění této dřevostavby je ze sibiřského modřínu. Moderní koncepci domu dotváří venkovní nerezový komín na jižní straně. Zastavěná plocha této dřevostavby je 79m2.

Dvojdomek Markéta za cenu stejnou kdekoliv v ČR

Pro ty, kteří preferují bydlení ve větším domě poblíž rodiny, přátel apod., jsme vytvořili dvojdomek Markéta. Zastavěná plocha dvojdomu je 181,60 m2 (2 x 90,8 m2), přičemž každá bytová jednotka má užitnou plochu 124,55 m2. U každé poloviny domu je přístřešek na auto 33 m2. Bytová jednotka nabízí 5 obytných místností a 2 koupelny. Cena za celý dvojdomek činí 5 ,6 mil. Kč včetně základové desky a DPH.

Ostravice - patrový dům

Jedná se o patrovou dřevostavbu, která slouží pro trvalé bydlení pětičlenné rodině. Velkou výhodou je i garáž pro dvě auta. Dům se nachází v rekreační oblasti Oderských vrchů, nedaleko je město Frýdek Místek

Nízkoenergetický dům Zdobnice II

Tento rodinný dům je unikátní svým technickým řešením vnitřního prostoru a oken v patře. Dům je opatřen zimní zahradou, která propojuje dům s okolní přírodou. Na dominantní zimní zahradu jsou napojeny, jak hlavní obývací prostory, tak i pracovna, a celý dům je tak volně průchozí, přizpůsobující se aktuálním potřebám využití. Z důvodu nutnosti zachování maximální výšky domu je střecha zapuštěna do stěn prvního patra, čímž vznikl zajímavý architektonický prvek s lomenými okny a šikminami v horních místnostech.

Dřevostavba EASY 150

Moderní dřevostavba o dispozicích 3+KK+garáž nebo 4+KK. Z prostorné chodby je vstup do obývacího pokoje se vyznačuje velkou prosklenou plochou za využití francouzských oken s výstupem na terasu. Za zmínku stojí i ložnice, kde je prakticky navržena šatna. Pro vícečlennou rodinu je tato stavba naprosto ideální, jelikož lze garáž využít jako další místnost a pro svůj automobil vystavět kryté stání. Rodinný dům o této velikosti se již doporučuje založit na základové desce.

nízkoenergetický dům Ostrava

nízkoenergetický dům, jehož překrásnou architekturu podtrhuje využití zejména přírodních materiálů

Dřevostavba ve stylu typového domu Merkur

Krásný dům s prosklenou průčelní stěnou dodávající domu dostatečné světlo. Půvab s elegancí se mísí v této stavbě, jejímž vzorem je náš typový dům Merkur. Stavba působí nekonfliktně a přirozeně, nabízí zázemí velkého rodinného domu, který se dokonale hodí na kraj obce, ale i k městu. Doporučujeme na větší pozemky, kde z průčelní stěny, prosklené francouzskými okny vejdete přímo do zahrady.

Dřevostavba WOOD SYSTEM E30

Přízemní nízkoenergetický rodinný dům s difúzně otevřenou konstrukcí stěny (systém DIFFUWALL). Individuální požadavky stavebníka byly řešeny již od prvních architektonických návrhů až po konečnou projektovou dokumentaci. Zastavěná plocha této dřevostavby je 158 m2. Dominantou interiéru je otevřený prostor v obývacím pokoji s přístupnou galerií v jeho podstřešní části.

VEXTA 130

Nízkoenergetická dřevostavba v klasickém provedení s drobnými klientskými změnami, kterou obývá 4 členná rodina.

Dům otevírající se západnímu slunci

Vlastní dům, obdélník, je dvoupodlažní se sedlovou střechou o sklonu 20°. V 1NP hlavní hmota expanduje na západ v podobě obdélníkové hmoty jídelny a pracovny, která je v 1NP odlehčená u obytného prostoru v místě kryté terasy. Odlehčená hmota tak plní potřebný přesah jižních a východních oken a tím tyto okna stíní. V 2NP hmotu užíváme jako příjemnou pobytovou terasu. Protáhlý tvar dále podpoří pokračování terasy v 1NP. Spojovacím krčkem klasický tvar domu propojujeme s jednoduchou hmotou garáže zastřešenou pultovou střechou.Spojovací krček tak umožňuje projít suchou nohou až ke vstupu garáže.

Referenční dům Nasavrky

Přijeďte se podívat do \" Referenčního domu u Chrudimi \" VZOROVÝ DŮM NASAVRKY Obchodní zastoupení Chrudim - Ing. Stanislav Drahoš Telefon: 724 331 290 E-mail: drahos@celet.cz

Rekreační chata Dolní Moravice

Rekreační chata pro celoroční užívání. Leží v Dolní Moravici v Jeseníkách u lyžařského střediska.

Dřevostavba WOOD SYSTEM C04

Energeticky úsporný rodinný dům s garážovým stáním. Autorem návrhu tohoto domu je pan Ing. Vojta. S trochou nadsázky můžeme říci, že se jedná o architektonicky nadčasové řešení, vezmeme-li v potaz, že se jedná o dům, který byl navržen začátkem roku 2006. Zastavěná plocha této dřevostavby je 88m2.

VEXTA 130

Nízkoenergetická dřevostavba s podlahovou plochou 130 m2.

Natura Floor - patrový dům pro čtyřčlennou rodinu

Natura Floor je dvoupodlažní dům s moderním designem určený pro bydlení čtyřčlenné rodiny. Jeho dominancí zůstává otevřená galerie, která spojuje dva uzavřené pokoje, které jsou se svými 18m2 podlahové plochy dostatečně velké. V přízemí je kuchyně spojená s obývacím pokojem a galerií a tvoří moderní otevřený prostor, kterému na světlosti přidává velkoformátové posuvné okno vedoucí na terasu. V druhé části přízemí je zádveří, koupelna a ložnice s podlahovou plochou 18 m2. Tento dům Natura Floor 6x12 m, 113 m2 v dispozici 4+kk byl realizován pro vícečlennou rodinu s dětmi.

Domesi Concept House Budíkov

Domesi Concept House v Budíkově je postaven v pasivním standardu s použitím stavební technologie masivních dřevěných panelů (Novatop). Fasáda je tvořena palubkami z modřínu. Dům má dispozici 4+kk s užitnou plochou 98m2 a je navržen pro 3 – 4 osoby. Přízemí je koncipováno jako společenská část a je zde obývací pokoj s kuchyní, jídelnou a pracovnou. Vrchní patro je projektováno jako klidová zóna s třemi komfortními pokoji. Každé podlaží má vlastní sociální zařízení s koupelnou. Více informací najdete na: www.domesiconcepthouse.com

Bezúdržbový srubový dům z jedle

Splnili jsme další sen našich zákazníků o vlastním domě a postavili jim srub z jedle. Dům z jedlového dřeva má tu výhodu, že se nemusí natírat. Pokud se udělají dostatečné přesahy střechy a je vhodně orientován ke světovým stranám, není nutné jej natírat. Časem dům získá zajímavou patinou, která domu přidá na jeho přirozené kráse. Srub je postavený ve svahu, z jedné strany se zdá, že je přízemní. Díky umístění ve svahu je část domu podsklepená.

Dům, který předčil ten vysněný

Dům z dřevěných masivních panelů se studiem jógy si majitelé velmi užívají. Koncept domu spojoval tři požadavky – soukromý prostor, jógové studio a ubytovací kapacity pro návštěvníky a početnou rodinu. Pestré syté barvy se prolínají celým domem. Nezapře se lehká inspirace mexickou kulturou. Konstrukční zajímavostí jsou nosné rámy bez dalších svislých podpor. Toto řešení bylo zapotřebí, aby v podkroví mohlo fungovat právě jógové studio a nic zde nezavazelo.

Srub Vendryně

Krásný srubový rodinný dům u Třince je specifický velkými prosklenými okny, které dodávají interiéru dostatek světla. Uvnitř je dům velmi útulný, zvenku zaujme originálními tvary a speciální konstrukční ochranou čel kuláčů z břidlice.

Tradiční bungalov 5+kk pro pětičlennou rodinu

Rodinný dům typu bungalov byl postavený na zelené louce ve středních Čechách. Má valbovou střechu a stěny s difuzně otevřenou konstrukcí. Dispozice 5+kk nabízí užitnou plochu 149 metrů čtverečních. Majitelé mají rádi tradiční bydlení, přesto však jejich dům ukrývá velké moderní překvapení ve formě inteligentního řízení domácnosti.

Buňka ČEZ

Dispozičně je dům rozdělen na tři části, a to krytý vstup, obytnou místnost a zázemí domu. Vstup je řešen pomocí kryté terasy, ze které se vstoupí přímo do obývacího pokoje. V něm je umístěna kuchyň s jídelním barem a oddělená odpočinková část. Cílem návrhu bylo vytvořit dům pro trvalé užívání 2-3 osob v místě s omezeným přístupem k zdrojům energie. Modul má tvar kvádru o rozměrech 4 x 13,4 x 3,2 m umožňujícím přepravu nákladním autem.

RD P-G 150 m2 - okr. Kladno

Difuzně uzavřená konstrukce s fasádou v kombinaci s kamenným obkladem. Teplovodní podlahové vytápění napojené na krbovou vložku a na solární panely.

STAING 134

STAING 134 je středně velký nízkoenergetický bungalov vhodný i do nízké okolní zástavby. Je vhodný do rovinatého případně mírně svažitého terénu. Svými vnitřními prostory uspokojí nároky na náročnější bydlení 4členné rodiny s možností využití podkroví jako dalšího obytného prostoru domu. Svým řešením je vhodný i pro bydlení osob se sníženou pohybovou schopností s dispozičním oddělení denní části od noční části domu. Součástí bungalovu je velká zastřešená terasa směrem do zahrady.

Beta 100

Stylová \"chalupa\" s velkou obytnou místností, které vévodí kachlová kamna. Ta vytváří příjemný pocit útulného domova pro mladou rodinu s dětmi, která bydlí v srdci Orlických hor.

Dřevostavba WOOD SYSTEM E44

Nízkoenergetický rodinný dům s garáží a difúzně uzavřenou konstrukcí stěny. Exteriér domu je vkusně doplněn o obklad z lícových cihel i palubek. Svými rozměry i navrženým dispozičním řešením uspokojí nároky na bydlení 5-6 členné rodiny. Zastavěná plocha této dřevostavby je 142m2.

Dům ve zlatém řezu

Dům ve svahu s překrásným výhledem na řeku Sázavu, navržený pro bydlení čtyřčlenné rodiny. Založení domu je na stávajících základových konstrukcích po demolici původního objektu a na základových pasech ze ztraceného bednění. Obvodové svislé nosné konstrukce, vnitřní nosné a ztužující konstrukce jsou navrženy z dřevěných masivních panelů KLH. Ing. Jaroslav Jiruška: „Stavba tohoto domu pro nás byla zlomová. Utvrdila nás v tom, že masivní dřevěné panely jsou správnou cestou. Opustili jsme sloupkovou konstrukci a od té doby se naplno věnujeme panelům.“ Autor projektu: ARCHCON atelier, s.r.o.

Typový pasivní dům Kreativ v Dobříši

Realizace 3ae s.r.o pro Novahome s.r.o Autor: Ing. arch. Jakub Loučka Realizace: 2017 Užitná plocha: 165 m2 Pasivní dům

Mobilní dřevostavba na zemních vrutech

Mobilní dřevostavba s difúzně otevřenou stěnou, obloženou fasádními palubkami z modřínu. Založeno na zemních vrutech.

Dřevostavba Ochoz

Dům se nachází v Ochozi u Brna s krásným okolím Moravského krasu. Stavbu jsme prováděli od architektonické studie, projekt pro stavební povolení, statický výpočet dřevěné konstrukce až po kompletní realizaci. Cílem bylo vytvořit energeticky úsprnou dřevostavbu tradičního tvaru s moderním nádechem a z přírodních materiálů. Hlavní hmota domu je archetyp venkovského domu v Moravském krasu se sedlovou střechou. Zajímavým architektonickým prvkem je modřínový roštový obklad, který přechází i přes okna a dveře až na střechu. Nosná dřevěná konstrukce domu je provedena systémem „two by four“. Stěny j

RD Jesenice

Dřevostavba se nachazi v Jesenici.Nizkoenergeticka stavba s podlahovou plochou 230m2

Dřevostavba WOOD SYSTEM D30

Moderní energeticky úsporná dřevostavba s terasou po celé délce domu. Architektonická koncepce domu vychází z přesných požadavků investora a svým řešením umožňuje pohodlné bydlení pro 4-5 člennou rodinu. Obývacímu pokoji dávají příjemné prosvětlení sestavy balkonových dveří. Zastavěná plocha této dřevostavby je 81m2.

Anička

Krásný, voňavý dřevěný dům s nádherným výhledem do údolí Ostravice. Moderní patrový dům skeletové konstrukce, opláštěný srubovým obkladem, dokonale zapadne do okolní krajiny.

VEXTA 149 TREND + GARÁŽ

Největší dům (přes 149 m2 podlahové plochy) z naší typové nabídky je pro zákazníky jednoznačným favoritem. Vyznačuje se vzdušností, prosvětlením, moderním trendy vzhledem. Moderní vzhled domu podtrhuje sedlová střecha bez přesahů. Chcete-li architektonicky zajímavý, moderní a finančně dosažitelný dům, není co řešit!

Elegantní dřevostavba s úctou ke krajině

Energetická úspora, přírodní materiál, rychlost a čistota suché výstavby ze stavebního systému PURLIVE - to jsou základní benefity této nádherné dřevostavby respektující Valašsko. Tradiční založení stavby v úrovni terénu odpovídá i požadavkům moderního bydlení. Hlavní obytné místnosti jsou směrovány do prostoru zahrady, propojují se s ní přes terasu velkým posuvným oknem . Exteriér je poplatný tradičním materiálům původních beskydských staveb – dřevu v konstrukci i na fasádě. Uvnitř je však dům nabitý moderními technologiemi. Orientace stavby a vzrostlá zeleň zajišťují maximální soukromí.

Rodinný dům na Vysočině

Jedná se o jednopodlažní stavbu s vytápěným podkrovím, zastřešená sedlovou střechou o sklonu 45°. Vytápěné podkroví slouží jako sklad a galerie. Hřeben střechy je orientovaný souběžně s podélnou hranou domu a je 6,5 m nad přilehlým upraveným terénem. Všechny fasády domu jsou obloženy svislým dřevěným obkladem z modřínových prken. Prkna budou bez povrchové úpravy, postupem času dostanou stříbrnošedou patinu. Sokl je proveden v marmolitu šedé barvy.

Rekreační domek Easy 40

Naše typová dřevostavba 4×10 metrů, kterou klient využívá jako rekreační domek v Dýšiné u Plzně. Domek je velmi dobře situován na jih, a tak byla okna zastíněna venkovními žaluziemi, aby nedocházelo k přehřívání a zároveň chránila okna před případnými vandaly. Jako fasádní opláštění si investor zvolil sibiřský modřín.

Dřevostavba Posluchov

Náš rodinný dům pro 3-4 člennou rodinu, postavená způsobem two by four, difůzně otevřená, na betonových patkách s extenzivní střechou s využitím velké prosklené stěny na jižním svahu na solární zisky

dřevostavba Louňovice

Dřevostavbu pouze z přírodních materiálů a s minimálními náklady si majitel postavil sám od studie po konečné zhotovení.

Dům na větrném kopci

Individuální dřevostavba rodinného domu. Vlastní dům s půdorysem obdélníku je jednopodlažní s částečně využitelným podkrovím a strmou sedlovou střechou. Citlivě kopíruje svažitý terén, což vytváří dvě rozdílné výškové úrovně, které se propisují i do venkovních zpevněných ploch. Hlavní hmota je doplněna kompaktním pomocným objektem, který obsahuje garáž s úložnými prostory, kryté stání s prostorem pro vstup do domu suchou nohou a krytou terasu. Obě stavby jsou propojeny lehkou konstrukcí, částečně zakrytou proti dešti sklem.

Pohodový bungalov u lesa

Rodinný dům typu bungalov je postaven v pohodovém prostředí u lesa. Pozemek se vzrostlými stromy zajišťuje majitelům příjemné soukromí. Kombinace kamenného obkladu domu a dřevěných sloupů a podbití působí harmonicky a stavba tak dokonale zapadá do svého přírodního okolí.

Bistro Fichtl

Bistro Fichtl se nachází v nejzápadnějším koutě ČR u Aše, v obci Vernéřov, nedaleko tzv. lázeňského trojúhelníku. Jednopodlažní dřevostavba s plochou zelenou střechou je umístěna na rozcestí turistických a cyklistických tras, přesně v místě pro příjemnou zastávku na dobrou kávu nebo něco malého k snědku. Na začátku bylo založení neziskové organizace SMRČINY a také skutečnost, že zde strávila majitelka své dětství. Majitelé se před pár lety rozhodli, že toto místo je to pravé, a postavili si zde rodinný dům. Stavba bistra v těsném sousedství byla logickým vyústěním plánů, jak místo kultivovat.

Stanice Vodní záchranné služby Hracholusky

Sestava tří modulů o rozměru 3,5 x 7m, která je založena na zemních vrutech a slouží jako stanice Vodní záchranné služby na vodní nádrži Hracholusky.

RD Havířov

Rodinný dům s dispozicí 5+KK o půdorysu 18x9 m a hospodářskou budovou. Dům byl postaven Kanadským systémem two-by-four.

Natura Flat - moderní bungalov

Natura Flat je moderní přízemní dům s plochou střechou a nadstandardní výškou místností. Atraktivitu interiéru zdůrazňují viditelné modřínové nosné rámy. Tomuto domu vévodí velký obývací prostor spojený s kuchyňským koutem. Díky velkoformátovému posuvnému oknu o rozměrech 600x210cm je možné originálně propojit terasu s obývacím prostorem. Tento dům je možné variabilně i dodatečně rozšiřovat díky přídavným modulům v dispozicích od 2kk do 7kk či o další koupelny. Pro mladou rodinu jsme tento dům Natura Flat 6x15 realizovali s provětrávanou fasádou z modřínových latí.

Rodinný dům na zemních vrutech

Rodinný dům, typ bungalow, je postaven na zemních vrutech. Konstrukce je difúzně otevřená.

start house model sakumprdum

Máte pozemek kde se vám líbí ? Zaparkujte tam i s domkem . Levné řešení Vašich potřeb a snů.

Nová Pláň - roubenka

Tato roubenka kombinuje moderní i tradiční prvky. Realizace a propojení dvou projektů nebylo snadné, přesto jsou majitelé velmi spokojeni a výsledek hodnotí na jedničku s hvězdičkou.

Rodinný dům u Ostravy

Bungalov ve tvaru L má užitnou plochu 159 m2. Interiér domu je rozdělen na společenskou a klidovou část. Při vstupu do domu se ocitneme v zádveří s šatnou a vstupem do technické místnosti. Z navazující chodby je dále vstup na WC, do garáže a do tzv. pánské trucovny, která slouží panu Jaroslavovi jako pracovna. Dále se vejde do hlavní obytné místnosti, ve které se spojuje kuchyňský kout, jídelna a obývací pokoj s krbem. Na obývák navazuje překrásná dřevěná terasa s krytým sezením a výhledy do zahrady. Za hlavní místností je klidová část domu, kde jsou dva pokoje (ložnice a pokoj pro vnoučata).

Pasivní rodinný dům Hrušovany u Brna

Jedná se o novostavbu rodinného domu v energeticky pasivním standardu (třída A), který je součástí kombinované zástavby samostatně stojících rodinných domů i dvojdomů. Objekt je na plovoucím betonovém základě, krytý sedlovou střechou. Střešní konstrukce je provedena ze střešních vazníků. Vytápění domu je řešeno tepelným čerpadlem typu vzduch-voda. Výkon čerpadla je 6 kW. V několika místnostech je umístěno podlahové vytápění.

Pasivní rodinný dům Žarošice

Jedná se o novostavbu rodinného domu v energeticky pasivním standardu konstrukcí (třídy A). Na plovoucí betonové základové desce je navržen patrový objekt se sedlovou střechou sklonu 45°. Dům je vybaven tepelným čerpadlem vzduch/voda o výkonu 8kW a akumulačními zásobníky o objemu 270+80l. Objekt po realizaci splňuje požadavky programu Nová zelená úsporám pro získání dotace v oblasti B.2. Měrná potřeba na vytápění po realizaci je 15 kWh/(m2.rok). Přízemí je vytápěno podlahovým vytápěním, v 2. NP jsou teplovodní radiátory.

Typový dům Arés

Arés - Krásný, moderní dům se sedlovou střechou zasluhující si pozornost. Praktičnost tohoto domu uspokojí převážně rodinu s dětmi. Tato stavba byla postavena podle typového domu Arés (sekce - klasické rodinné domy) na www.celet.cz. Tuto stavbu doporučujeme na větší pozemek se zahradou. Arés byl silný muž, do kterého se zamilovala i samotná Afrodita – bohyně lásky a krásy. Arés se v bitvě zkušeně pohyboval se svým bájným mečem a mohutným štítem. Věříme, že tento typový dům Arés bude pro vás tím pravým štítem pro vaše soukromí.

Pasivní rodinný dům Čeložnice

Pozemek je určený pro stavbu rodinného domu je situován v lokalitě Čtvrtky k horám, která je územním plánem určena pro stavbu rodinných domů. Pozemek je obdélníkového tvaru s kratší stranou délky 20 m a delší stranou o délce 28,5 m a má výměru celkem 780 m2. Dům má půdorysný tvar obdélníka o rozměrech 8,6 m x 6,7 m s ustupující obdélníkovou částí 3,1 m x 7 m, ve které je v přízemí umístěna samostatná garsonka. Rodinný dům je zastřešen sedlovou střechou. Měrná potřeba tepla na vytápění je 26,1 kWh/m2.

RD P-G 144m2+90m2

Rodinný dům o zastavěné ploše 144 m2 + 90 m2 patro dle individuálního projektu. Jedná se o difuzně otevřenou konstrukci. Fasádní systém je částečně z minerální izolace a z dřevovláknité izolace. Dále je zde použitý dřevěný obklad z tepelně upraveného dřeva Thermowood. Dům je postaven v okrese Brno - venkov, lokalita Moravany.

Malý bungalov na stáří

Malý bungalov o rozměrech 11 × 8 m nabízí dispozici 3+kk, která je plně dostačující pro jednoho člověka, pár či menší rodinu . Součástí domu je komfortní zádveří, technická místnost, čtvercová chodba, ze které vedou dveře do ložnice, pokoje pro hosty, koupelny s toaletou a obývacího pokoje s kuchyní, jídelnou a krbovými kamny. Z obývacího pokoje vedou prosklené dveře na terasu s překrásným výhledem do okolí.

Velké Němčice

Patrový dům v obci Velké Němčice o zastavěné ploše 80 m2 + 80 m2 patro + sklad 20 m2.

Povodňový dům Milenovice

Prototyp povodňového domu v záplavovém území Milenovic. Dům je v nízkoenergetickém standardu a slouží k celoročnímu bydlení.

VEXTA 146 TREND

Preferujete moderní dům, který bude splňovat všechny požadavky na pohodlné bydlení celé rodiny? Potom by vás měl zaujmout projekt rodinného domu 146 T. Hledáte-li rodinný patrový dům za rozumné peníze, pak neznáme lepší volbu.

Vzorový dům Lucern

Rodinný dům je realizován v tzv. „pasivním standardu" s difúzně uzavřenou skladbou obvodové stěny. V celém domě je instalován systém teplovodního podlahového vytápění v kombinaci s tepelným čerpadlem typu vzduch-voda, které kromě vytápění v zimě dokáže v letních měsících i příjemně chladit. Všechna okna obytných místností jsou opatřena předokenními žaluziemi. V domě je rozveden systém nuceného větrání s rekuperací a centrální vysavač. Technická zařízení domu jsou společně ovládána přes systém inteligentního řízení domu Loxone.

VEXTA 146 TREND

Moderní dřevostavba o podlahové ploše 146 m2 nedaleko obory Hvězda.

alfa 80

Malý domek o velikosti "panelákového" bytu,který plně tento byt nahradí a navíc poskytne přímý kontakt s přírodou.

Rodinný dům vedle sjezdovky

Roubenka z pohledových BSH profilů založena na betonové desce.

Chata z Dekpanelu na zemních vrutech

Difúzně otevřená dřevostavba z Dekpanelu na zemních vrutech.

Restaurace na golfovém hřišti u Plzně

Designově velmi zajímavá dřevostavba restaurace byla vystavěna naší firmou v druhé polovině roku 2017. Slouží jako občerstvení u jedné z jamek na golfovém hřišti nedaleko Plzně. Tato stavba byla vystavěna na základě vlastního návrhu majitelů resortu a zajímavostí je především provětrávaná fasáda ze sibiřského modřínu a dva HS portály, které během léta slouží jako vstupní prostor na terasu. Střecha, která značně přesahuje nad terasu, musela být vystužena ocelovými překlady. Stavba je postavena na základové desce. Naše firma prováděla i připojení vody, elektřiny a čističky odpadních vod. Cena

test drevostavitel

tohle je popis

RD Nina

Při výstavbě domu byl kladen důraz na ekologii a zároveň na nízké provozní náklady. Dům má difůzně otevřenou skladbu obvodové stěny a je celý zateplen (vč.stěn) foukanou izolací Climatizér Plus, která zajišťuje tepelnou pohodu v zimě, ale hlavně v létě. Dům je vytápěn teplovodním podlahovým topením a má dispozici 5+kk. U domu je také kryté stání a venkovní sklad na zahradní techniku, kola a pod. V domě žije mladá rodina, která je s užíváním domu nadmíru spokojená.

Atypický dům Plzeň

Jedná se o jedopodlažní dům, který je ušitý přímo na míru rodině, který dům obývá. Dům je nadmíru vydařeně zasazen do místního sklonitého terénu a s tímto terénem nebojuje, ale využívá jej. Dům má v přední části výraznou zastřešenou terasu, která v léte zajišťuje i stínění terasových oken zde umístěných a brání tedy přehříváni domu v letních měsících. Dům má dispozici 4+1.

RD Michal

Jedná se o dvoupodlažní rodinný dům, který byl původně postaven dle požadavků klienta a následně byl zařazen jako typový dům do nabídky firmy. Dům má difůzně otevřenou skladbu obvodového panelu a umí si tedy poradit i s letním přehříváním. Dispozice domu je 4+kk, ale k domu je přiřazeno i kryté stání s venkovním skladem pro zahradní techniku.

RD Mníšek pod Brdy

Jedná se o atypický rodinný dům, který se upravoval dle požadavků rodiny. Původně měl být dům zděný, ale nakonec se investor rozhodl pro dřevostavbu a určitě neprohloupil. Dům má dispozici 5+1 a u domu je i garáž, která slouží jako sklad zahraní techniky, kol apod. Dle slov obyvatelů domu jsou s domem i přístupem firmy více než spokojeni.

RD Isabela

Jedná se o typový dům, který byl poupraven k obrazu budoucích uživatelů. Dispozice domu je 4+kk a dům je postaven na plovoucí základové desce, kde izolaci podloží tvoří pěnosklo.

RD Liberec

Další z velké řady atypických projektů firmy Vario Vila s.r.o.. Jedná se o dům, který je v podhorské oblasti a obklad dřevem sem tedy patří a dodává celému domu charakter. Dům má dispozic 4+kk s tím, že u domu je i kryté stání a venkovní sklad.

Pasivní rodinný dům Vracov

Objekt stavby je situován jako samostatně stojící objekt v zástavbě rodinných domů. Hlavní vstup do objektu je z prostoru ulice. Půdorys stavby je pravidelného obdélníkového tvaru. Pozemek je rovinatý. Z původního RD byly zachovány plynová přípojka s přípojka sdělovací.

Pasivní rodinný dům Blatnice pod Svatým Antonínkem

Jedná se o novostavbu rodinného domu obecně obdélného půdorysu 8,05m x 10,22m. Rodinný dům je jednopodlažní přízemní s obytným podkrovím s okapovou orientací sedlové střechy do ulice. Střecha je asymetrická sedlová o uličním sklonu 40°a dvorním sklonu 32°. Výraznými architektonickými prvky RD jsou výrazné kubické střešní vikýře s plochou střechou osazené do středu střešního pultu. Barevnost RD vychází z přírodní barevnosti použitých materiálů nebo tlumených barevných odstínů. Měrná potřeba tepla na vytápění je 19 kWh/m2.

RD fachkas dřevostavba Nový Šaldorf

Moderní nízkoenergetická dřevostavba se zimní zahradou a krytou terasou, postavená jako invidiuální projekt pro čtyřčlennou rodinu. Jedná se o difuzně otevřenou konstrukci, obložení sibiřským modřínem. Dispozice 5+kk, zastavěná plocha 190m2.

Bungalov Klaret u Jihlavy

Tento oblíbený bungalov Klaret postavený poblíž Jihlavy má dispozici 4+kk a užitnou plochu 100 m2. Od původního typového projektu se liší pouze v pár detailech – ze spíže se stala komora se vstupem ze zádveří a zvětšila se koupelna, aby se do ní vešla vana i sprchový kout.

Evoluční prototyp

Konstrukce dřevostavby je kompletně zhotovena z Novatop systému. Řešení obytné dvorany na tvaru U je velmi blízké antické předloze, ovšem ze stavebního materiálu odpovídajícímu 21. století. Průběh výstavby se nesl v přátelském duchu a klient v nás klient vkládal veškerou důvěru, což je vždy obrovská motivace pro celý náš tým.

Evoluční prototyp

Konstrukce dřevostavby je kompletně zhotovena z Novatop systému. Řešení obytné dvorany ve tvaru U je velmi blízké antické předloze, ovšem ze stavebního materiálu odpovídajícímu 21. století. Průběh výstavby se nesl v přátelském duchu a klient v nás vkládal veškerou důvěru, což je vždy obrovská motivace pro celý náš tým.

KUBIS 74

Patrovou dřevostavbu s krásným výhledem na Ještěd si postavili manželé poté, co jim děti vylétli z hnízda. Typový dům KUBIS 74 s dispozicí 5+kk a užitnou plochou 115 m2 byl postavený za rekordních 14 dní. Majitelé si pochvalují kompaktnost celého domu, nízké provozní náklady a venkovní žaluzie, které zabraňují přehřívání.

Star 123

Star 123 je důkazem toho, že i klasické dřevěné domy mohou vypadat stylově. Stačí zmenšit přesahy střechy na minimum, vybrat tmavou střešní krytinu a červená okna v kombinaci s bílou nebo světle šedou fasádou vytvoří krásný rodinný dům se zajímavým designem! Pokud zvolíte krbová kamna, která bez problému vytopí celý patrový dům, navodí navíc příjemnou atmosféru domova. Zároveň můžete použít nerez komín vedený po venkovní stěně. Tento dům je vhodný pro 4člennou rodinu.

Dřevostavba v CHKO

Patrová dřevostavba u Zlína stojí na hranici CHKO Chřiby. Nechala si ji tu postavit čtyřčlenná rodina, která si kromě domu s velkou terasou užívá také zahradu s vlastním ovocným sadem. Dům si nechali majitelé postavit na klíč, jedná se o typový dům EKO 80 s dispozicí 5+kk a užitnou plochou 124 m2, navržený právě pro oblasti CHKO.

Pasivní dřevostavba na jižní Moravě

Jednoduchou pasivní dřevostavbu si na jižní Moravě nechala postavit pětičlenná rodina. Dispozice 5+kk je jednoduchá, plně však vyhovuje potřebám početné rodiny. Užitná plocha je 117 m2. U domu je krásná zahrada a vinohrad.

Nádherná vila ve svahu uprostřed lesů

Nádhernou moderní dřevostavbu si nechali postavit na Drahanské vrchovině uprostřed lesů. Díky svažitému pozemku mají krásný výhled do zeleně. Interiér i exteriér stavby je postaven ve vysokém standardu a nabízí dokonalý relax a pohodu pro víkendové, případně i trvalé bydlení.

Tiny house Sedlák 8m

- Zateplený, vybavený Tiny house - Izolace minerální vatou 10 cm ve zdech, ve stropu a podlaze - Celokovový podvozek určený pro převoz mimo komunikace za traktorem - Vnitřní obložení ze smrkových palubek síla 15 mm - Venkovní obložení z modřínových palubek síla 19 mm - Okna i dveře z borovice včetně izolačních dvojskel a těsnících profilů - Jako střešní krytina je použit hliníkový falcovaný plech Comax - El. rozvody na 220V s přípojkou na 380V - Pro zahřátí instalujeme kamínka Jotul f 602 .

Maringotka

Zateplená, vybavená maringotka - izolace minerální vatou, 6 cm ve zdech a 8 cm ve stropu a podlaze (možnost využití pir desek) - podvozek ze smrkových hranolů, posazený na dvou nápravách (převoz po pozemku za osobním autem) - venkovní i vnitřní obložení ze smrkových palubek - síla 15mm - okna i dveře z borovice včetně izolačních dvojskel a těsnících profilů - jako střešní krytina je použit hliníkový falcovaný plech Comax - el. rozvody na 220V - exteriér v různých barevných provedeních

Maringotka Sedlovka

Zateplená, vybavená maringotka 4-6m - izolace minerální vatou, 8 cm ve zdech a 8 cm ve stropu a podlaze (možnost využití pir desek) - podvozek ze smrkových hranolů, posazený na dvou nápravách (převoz po pozemku za osobním autem) - venkovní obložení z modřínových palubek síla 19mm -vnitřní obložení ze smrkových palubek síla 15mm - okna i dveře z borovice včetně izolačních dvojskel a těsnících profilů - jako střešní krytina je použit hliníkový falcovaný plech Comax - el. rozvody na 220V s přípojkou na 380V - exteriér v různých barevných provedeních

Tiny House Kostka

"Tiny House Kostka" v délkách 4-6m je předurčen pro nádherné výhledy do přírody, které si ihned zamilujete. Jednoduchý, moderní design umožňuje využít rovnou a pochozí střechu například pro krásnou terasu nebo tzv. "zelenou střechu". Elektroinstalace na 220v Je zde možnost rozšíření o rozvody vody a odpadu a následně vybavit koupelnou i kuchyní vyrobíme rovněž i nábytek na míru Hlavní okno 2,13 x 2,05 metru (izolační dvojsklo 30mm) Síla izolace je ve stěnách, stropu i podlaze 8cm. (možnost využití pir desek) Možnost krbových kamínek.

VEXTA 104 TREND

Moderní nízkoenergetická dřevostavba s podlahovou plochou 104 m2 nedaleko Mělníka.

VEXTA 149 TREND GARÁŽ

Nízkoenergetická dřevostavba v moderním pojetí doplněná o dřevěné prvky.

Rodinný dům dle projektu majitele

Difúzně otevřená dřevostavba z KVH profilů 60x160 mm zastřešena sbíjenými vazníky. Přístavby z KVH profilů 160x160 mm opláštěno z modřínových Raute profilů.

Rodinný dům na atypické parcele

Difúzně otevřená dřevostavba založená na základové desce s rozměry 8x7 m.

Rodinný dům vedle stájí koní

Roubenka z pohledových BSH profilů se střechou s nadkrokevní izolací. Založena na zemních vrutech.

Rodinný dům patrový na atypické parcele

Difúzně otevřená dřevostavba rodinného domu založena na základové desce.

Rodinný dům na vesnici

Difúzně otevřená dřevostavba založená na základové betonové desce včetně přístavby stání, skladu a terasy z KVH profilů.

Rodinný dům uprostřed ovocného sadu

Difúzně otevřená dřevostavba založená na zemních vrutech.

Jukebox Hotel

Jukebox Hotel - Hatě, okr. Znojmo. Realizace stavby systémem staveništní montáže. Zastavěná plocha 680 m2+patro 680m2. Celkem 36 pokojů + jídelna a zázemí. Začátek realizace květen 2019, předání listopad 2019. Hotel je koncipován jako Smart-hotel s minimálním zásahem personálu. Odbavení pomocí "chytrých" technologií pomocí mobilních telefonů a mobilních plateb.